ZMAGA: Koprske odbojkarice premagale Prekmurke

Koper

Odbojkarice Luke Koper so v tekmi 12. kroga 1. DOL za ženske doma premagale Kemo Puconci s 3:1 (-22, 6, 19, 25).

Odbojkarice Luke Koper so pričakovano prišle do nove zmage, s katero so se na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice spet izenačile z ljubljanskim Vitalom. Koprčanke v igri niso blestele, toda na koncu so vendarle unovčile kakovostno prednost in vknjižile točke. To pa predvsem po zaslugi začetnih udarcev in bloka, dosegle so namreč 11 asov, od tega Dajana Lucas štiri, in pa 12 blok točk, v tem elementu se je s šestimi točkami izkazala Tina Kaker.

Prvi niz pa ni kazal na tak razplet. Domače so imele težave s sprejemom, gostje so že na začetku pobegnile (2:5), potem ko so jih Koprčanke ujele (7:7), pa so do nove prednosti prišle pred drugim tehničnim odmorom, ko so po odličnih servisih Maje Kadiš povedle s 16:11. Domače so nato še enkrat tekmice dohitele, tokrat na 20. točki, toda v končnici so bile Prekmurke bolj zbrane in največ po zaslugi razpoložene Ive Škraban prišle do vodstva.

A nato so povsem popustile, korak so v drugem nizu držale le do rezultata 3:5. Nato jih je izdal sprejem, v napadu jim ni in ni šlo, domačim se ni bilo potrebno posebno prepotiti, da so prišle do izenačenja na 1:1. A v tretjem nizu so Pucončanke prišle k sebi, sredi niza po zaslugi Kadiševe prišle do vodstva 13:10. Odločilni trenutki niza pa so bili po izidu 16:16, ko je na servis prišla izkušena Madžarka Anita Pethö, s pomočjo bloka poskrbela za šest zaporednih točk, kar je bilo dovolj za vodstvo 2:1.

Tudi v četrtem nizu Primorkam ni šlo vse po maslu. Najprej so zapravile vodstvo 10:6, pred končnico pa celo zaostajale z 19:21. Toda gostjam so se zatresle roke, Koprčankam so dopustile štiri zaporedne točke, v končnici pa sta se izkazali predvsem Kakerjeva in povsem na koncu še Marina Barič, ki je izkoristila tretjo zaključno žogo za zmago.