Portorožani do nove zmage

Piran

Košarkarji Elektre Šoštanja so v 8. krogu lige Telemach za obstanek izgubili proti Portorožu s 65:84 (15:19, 34:40, 49:64).

Košarkarji Elektre doma niso presenetili Portoroža, ki je v gosteh prišel do nove zmage v ligi za obstanek. Šoštanjčani ostajajo pri dnu lestvice za obstanek, Primorci pa so v varnih vodah.

Toda tekma ni bila tako enosmerna. Domači so prvo četrtino izgubili, v drugi pa naredili preobrat. V tretji četrtini pa so gosti začeli upravičevati vlogo favorita, blestela sta predvsem Jure Besedič in Nejc Buda, in prišli do odločilne prednosti.

Domači tudi v zadnjem delu tekme niso našli recepta, kako ustaviti nalet gostov, ki so v zadnjih desetih minutah zapečatili usodo gostiteljev. Gostje so na koncu leteli predvsem na krilih razpoloženega Alena Hodžića z 20 točkami, medtem ko so domači priključek držali s Travisom Cohnom, ki je tekmo končal s 16 točkami.

Elektra Šoštanj bo v 9. krogu lige za obstanek 25. aprila gostila Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, Portorož pa bi moral gostiti Maribor, ki pa je izstopil iz lige.

* Športna dvorana, gledalcev 50, sodniki: Vučković, Fišer, Benko (vsi Ljubljana).
* Elektra Šoštanj: Kosi 1 (1:2), Čebašek 13 (1:2), Špegel 2, Cohn 16, Zagorc 2, Lekič 4, Fifolt 3 (1:3), Hasić 15 (4:5), Brčina 9.
* Portorož: Barbarič 8 (2:2), Močnik 5 (1:2), Petrovič 13 (3:4), Čigoja 11 (2:2), Buda 10, Hodžič 20 (1:2), Besedič 17 (3:5).
* Met za tri točke: Elektra Šoštanj 8:27 (Hasić 3, Čebašek 2, Cohn 2, Brčina), Portorož 6:21 (Hodžić 5, Čigoja).
* Prosti meti: Elektra Šoštanj 7:12, Portorož 12:17.
* Osebne napake: Elektra Šoštanj 20, Portorož 18.
* Pet osebnih: Čebašek (38.), Buda (38.).