Martinov tek: najhitrejši v manj kot 40 minutah

V Izoli je včeraj mrgolelo športnih duš. Razlog za to sta bila že 32. Martinov tek in pohod Izola 2012. Z zdaj že uveljavljeno traso, bogato z zanimivimi odseki, kot so vzpon na Belveder (ena najlepših razglednih točk Slovenske obale), tek skozi tunel ter večkilometrski tek ob sami obali, gre za enega najatraktivnejših tekov v slovenskem prostoru.

Martinov tek je speljan po trasi nekdanje ozkotirne železniške proge Parencane in tik ob morju, tako da so udeleženci lahko večji del proge občudovali eno najlepših ribiških mestec z več kilometrov dolgo pešpotjo ob morju ("lungomare").

Tekači so tekli tudi skozi predor v Jagodju v smeri proti Izoli, po Industrijski cesti mimo Droge, proti izolski ladjedelnici, po Kopališki ulici, mimo tovarne Delamaris do obale, prek plaže Svetilnik, izolskega Velikega trga (Mandrač), ob obali do Lonke, tam so zavili desno proti izolski marini in tekli skozi marino ob obali nazaj na plažo v Simonovem zalivu, kjer je bil cilj. Proga je bila dolga približno 11.000 metrov.

Med prvo deseterico tekačev se je uvrstil tudi veslač Rajko Hrvat iz Veslaškega kluba Argo. Absolutni zmagovalec tekaške preizkušnje pa je bil Hrovat Boštjan, ki je premagal progo v času 39 minut in 31 sekund. Organizator prireditve je Center za kulturo, šport in prireditve Izola.