BRONASTI IN SREBRNI: Velik uspeh mladih koprskih plavalcev!

Pretekli vikend je v Ravnah na Koroškem potekalo moštveno in posamično prvenstvo Slovenije v plavanju za mlajše dečke in deklice. Na prvenstvu je nastopilo 22 slovenskih klubov. Ekipa plavalnega kluba Koper, sestavljena iz petih mlajših dečkov (Maj Brlek, Enej Šalinovič, Matic Turk, Tomas Torkar Ražman in Borut Purgar ) ter treh mlajših deklic (Špela Levašič, Mija Rihter Medoš, Anastazija Miklavčič ), je osvojila  deveto mesto.

Dečki (Enej, Maj, Matic, Tomas) so v konkurenci 27 ekip osvojili  srebrno medaljo v štafeti 4 krat 50 metrov  prosto. Maj je osvojil bronasto medaljo v disciplini 50 metrov prosto. Mija je v disciplini 100 metrov delfin osvojila srebrno medaljo. Matic pa je kar šestkrat stopil na stopničke v mlajši kategoriji in osvojil kar tri prva mesta, eno drugo mesto in dve tretji mesti. Prav vsi plavalci so izboljšali svoje čase in dosegali osebne rekorde.

Celotni ekipi čestitamo za izjemne dosežke in jim želimo, da bi še naprej tako vztrajno trenirali.