VISOK PORAZ KOPRČANOV: Crvena zvezda se je krepko oddolžila za poraz v četrtfinalu

Košarkarji Kopra Primorske so v 1. krogu lige Aba v gosteh izgubili s Crveno zvezdo s 64:90 (21:28, 24:45, 48:73).

Koprčani so slabo začeli regionalno tekmovanje, saj so visoko izgubili proti evroligašu iz Beograda. Lanski prvaki druge lige Aba so v prvem nastopu nove sezone klonili s 64:90, pa čeprav so isto ekipo na superpokalu tega tekmovanja prejšnji teden premagali z 88:82.

Pred tekmo je trener Koprčanov Jurica Golemac opozarjal, da so tekmeci zagotovo motivirani in se bodo želeli oddolžiti. Njegovi igralci so večino tekme odigrali solidno, toda odnesla jih je katastrofalna druga četrtina. To so Beograjčani dobili kar s 17:3, za nameček so gostje zapravljali napade, saj so samo v tem delu igre izgubili deset žog in tako še olajšali delo nasprotnikom. Ti so tako po vodstvu za sedem po prvi četrtini zlahka odlepili na že neulovljivo razliko, ob polčasu je bilo tako že + 21.

To pa je bila razlika, ki je Koprčani niso mogli več nadoknaditi. V tretji so bili sicer spet konkurenčni, izgubili so jo le za štiri, do konca pa so nato gostitelji brez težav ostali na približno enaki razliki - zadnji del so dobili za točko - ter se krepko oddolžili za poraz na superpokalnem četrtfinalu

Lorenzo Brown z 18 točkami in 10 podajami je bil najboljši strelec tekme, pri gostih je eno točko manj dosegel Lance Harris, z dvoštevičnim izkupičkom sta končala še Alen Hodžić (10) in Žiga Dimec (12). V naslednjem krogu bodo slovenski prvaki prvič igrali doma, v soboto bodo ob 18. uri gostili še eno beograjsko ekipo Partizan.

* Dvorana Aleksandra Nikolića, sodniki: Dragojević, Porobić, Terlević.
* Crvena zvezda: D. Brown 8, Čović 2, L. Brown 18 (1:1), Peperoglou 5 (2:2), Lazić 5, Faye 10 (1:2), Baron 8 (2:2), Dobrić 13 (4:4), Gist 11 (3:4), Ojo 6 (4:4).
* Koper Primorska: Holt 2, Harris 17 (5:5), Barič 2 (2:2), Lazić 7, Marinković 4, Hodžić 10 (3:3), Jagodić Kuridža 7 (1:2), Dimec 12 (6:6), Šiško 3 (3:4).
* Prosti meti: Crvena zvezda 17:19, Koper Primorska 20:22.
* Met za tri točke: Crvena zvezda 7:25 (Baron 2, Dobrić, Faye, Lazić, Peperoglou, L. Brown), Koper Primorska 4:20 (Harris 2, Lazić, Hodžić).
* Osebne napake: Crvena zvezda 24, Koper Primorska 20.
* Pet osebnih: Čović (37.).