TIGRI SO PRVI FINALISTI POKALA SPAR: Prepričljivo premagali Helios Suns

Košarkarji Kopra Primorske so v prvem polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Ljubljani premagali Helios Suns z 80:72 (24:14, 43:29, 65:46).

Košarkarji Kopra Primorske so prvi finalisti zaključnega turnirja pokala Spar. Na Kodeljevem v Ljubljani so v polfinalu premagali Helios Suns z 80:72, v finalu v nedeljo ob 18.45 pa jih čaka zmagovalec dvoboja Cedevita Olimpija - Krka (danes, 18.30).

Za Primorsko je to tretja zaporedna uvrstitev v finale pokalnega tekmovanja, ob tem, da je lovoriko dvignila tako 2018 kot 2019, hkrati pa priložnost za drugi naslov v tej sezoni in šestega v nizu. Septembra so v Podčetrtku postali zmagovalci superpokala, v lanski sezoni pa so osvojili vsa štiri možna tekmovanja - superpokal, pokal, državno prvenstvo in ligo Aba 2.

Koprčani so vodili praktično celo tekmo, nasprotnika pa so nadigrali skoraj v vseh elementih igre. Že po prvi četrtini so imeli dvomestno prednost, jo nato v prvem polčasu nadgradili na 17 točk (40:23), dokončno pa je bil zmagovalec odločen po treh četrtinah, ko je semafor kazal rezultat 65:46.

Pri Kopru Primorski, ki je dobila skok kar z 41:22 ter imela višji odstotek zadetih metov iz igre, za tri točke in s črte prostih metov, a izgubila tudi 21 žog, je igralo le osem košarkarjev. Izstopal je Aleksandar Lazić s 23 točkami in 14 skoki (met iz igre 9:14, trojke 3:4). Dvanajst točk je dodal Marko Luković (5 skokov), enajst pa Nejc Barič (5 podaj).

Pri Helios Suns, ki so drugo leto zapored izpadli v polfinalu (lani proti Hopsom), sta do dvomestnih številk prišla le Blaž Mahkovic (15 točk, 7 skokov) in Bine Prepelič (10 točk).

* Dvorana Bonifika, gledalcev 600, sodniki: Petek (Maribor), Grbić, Pipan (oba Ljubljana).
* Koper Primorska: Gibbs 9, Barič 11 (1:2), Kosi 4 (0:1), Lazić 23 (2:2), Hodžić 9, Dimec 9 (7:8), Nemanič 3, Luković 12 (3:3).
* Helios Suns: Konjević 9 (1:1), Radovčić 9 (3:4), Prepelič 10 (1:1), Pelko 6 (1:2), Bratec 6 (3:4), Oman 6, Šantelj 8 (1:3), Mahkovic 15 (3:4), Hirschmann 1 (1:2), Florveus 2.
* Prosti meti: Koper Primorska 13:16, Helios Suns 14:21.
* Met za tri točke: Koper Primorska 7:18 (Lazić 3, Gibbs, Nemanič, Luković, Hodžić), Helios Suns 8:33 (Konjević 2, Oman 2, Šantelj, Bratec, Pelko, Prepelič).
* Osebne napake: Koper Primorska 26, Helios Suns 21.
* Pet osebnih: Kosi (33.), Dimec (36.).