NESPOŠTLJIVO DO NASPROTNIKA? Brazilska samba po golih zmotila britanskega komentatorja (VIDEO)

Komentatorja britanske televizije ITV Roya Keana je zmotil način, kako člani nogometne reprezentance Brazilije proslavljajo gole na svetovnem prvenstvu v Katarju. Nekdanji nogometaš Manchester Uniteda je kot nespoštljivo do tekmecev označil, da brazilski igralci gole proslavljalo s plesom.

"Še nikoli nisem videl toliko plesa," je dejal 51-letni nekdanji irski reprezentant na televizijski postaji ITV ob polčasu osmine finala SP med Brazilijo in Južno Korejo (4:1). Brazilija je že v prvem polčasu tekme dosegla vse štiri gole in vsakega od njih proslavila z veselim plesom pred navijači v Dohi.

"Ni mi všeč. Pravijo, da je to njihova kultura. Ampak mislim, da je to res nespoštljivo do tekmeca. Dosežejo štiri gole in to storijo vsakič," je bil kritičen do brazilske nogometne sambe Keane, ki je bil z Manchester Unitedom sedemkrat prvak angleške lige. Keane je bil leta 1999 tudi del zmagovite ekipe, ki je osvojila ligo prvakov.

Na odziv Brazilcev ni bilo treba dolgo čakati. "Težava je v tistem, ki mu ni všeč. Plesali bomo še naprej," je po tekmi napovedal krilni igralec Raphinha.

Proslavljanje zadetkov v ritmih brazilske sambe je branil tudi vezist Lucas Paqueta, ki je proti Južni Koreji zabil enega od golov. "To je naš izraz veselja, ko dosežemo gol. Tega ne počnemo zaradi nespoštljivosti," je dejal 25-letnik: "Če komu ni všeč, mu ne moremo pomagati. Še naprej bomo dosegali gole in plesali."

Poleg njega so v osmini finala zadeli še Vinicius Junior (7.), Neymar (13., enajstmetrovka) in Richarlison (29.).

Brazilci se bodo za polfinalno vstopnico v petek pomerili s Hrvaško, ki je v osmini finala šele po izvajanju enajstmetrovk premagala Japonsko.

Reprezentanco Anglije četrtfinale čaka v soboto, ko jim bodo nasproti stali branilci naslova svetovnega prvaka Francozi.