KOPRSKI ŠPORTNIKI SLAVILI DVAKRAT: Včeraj so zmago zabeležili tako na zelenici kot tudi na parketu

Košarkarji Kopra Primorske so v 6. krogu 1. SKL po podaljšku premagali Hopse Polzelo s 85:80 (18:19, 37:43, 43:54, 69:69). Nogometaši Kopra pa so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje s 3:0 (2:0).

Košarkarji Kopra Primorske so zabeležili tretjo zaporedno zmago v 1. SKL. V Bonifiki so po podaljšku premagali Hopse, ki so tako doživeli tretji poraz v štirih nastopih.

Koprčani so zmagali povsem zasluženo, saj so bili v zadnji četrtini in podaljšku precej bolj borbeni in natančni. Z delnim izidom 18:3 so obrnili zaostanek po treh četrtinah v vodstvo z 61:57, ob malo bolj premišljeni igri v končnici pa bi se lahko izognili tudi podaljšku.

Andrej Žakelj, trener KK Koper Primorska

Tega je Hopsom zagotovil Žan Kosič s trojko z devetih metrov osem sekund pred koncem. Zadnji napad so domači naivno zapravili, so pa bili zato bolj zbrani v podaljšku; v treh minutah so prišli do prednosti 80:71, ki so jo brez težav zadržali do konca.

Jurij Macura, ki je bil z 28 točkami prvi strelec tekme (11 skokov), je v podaljšku dosegel osem točk. Matej Rojc jih je prispeval 18 (9 podaj), Erjon Kastrati pa 16. Za Hopse je Kosič zbral 18 točk, Aaron Wesley Carver pa 12 točk in 19 skokov.

Polzeljani bodo na parket znova stopili v soboto, 31. oktobra, doma proti Krki, Koper Primorska pa bo naslednjo tekmo državnega prvenstva igrala 4. novembra v Rogaški Slatini.

Koprski nogometaši premagali branilce naslova prvaka

Tekmeca sta se v prvi ligi nazadnje merila v sezoni 2016/17. Statistika zadnjih bojev ni bila posebej na strani Kopra, ki je dobil le eno tekmo od zadnjih 12 medsebojnih s Celjem. Toda tokrat so izbranci Mirana Srebrniča po zaslugi Dareta Vršiča že v prvem polčasu prišli do zajetne prednosti proti branilcu naslova prvaka, ki je že tri zaporedne tekme brez zmage in je le na osmem mestu. Koper je na drugi strani niz neporaženosti podaljšal na štiri tekme in se je še bolj približal vodilnim ekipam.

Čeprav so Celjani celo nekoliko odločneje začeli tekmo, so domači povedli v 22. minuti. Maks Barišić je streljal z roba kazenskega prostora, Matjaž Rozman je žogo odbil, a le na nogo Dareta Vršiča, ki je iz bližine zadel za 1:0.

V 26. minuti je imel Barišić novo veliko priložnost, takrat je streljal iz bližine z leve strani, Rozman pa se je izkazal. V polčasu brez obilice priložnosti pa so Koprčani v 42. minuti izpeljali protinapad, tega je najprej zaključil Nardin Mulahusejnović, Rozman je spet žogo odbil, znova pa je bil na pravem mestu Vršič in še drugič na tekmi zadel.

Tik pred tem so sicer Celjani zahtevali najstrožjo kazen zaradi domnevnega igranja z roko enega koprskih nogometašev, a sodniki niso dosodili ničesar.

Kmalu po začetku drugega dela je Žan Benedičič poskusil s 30 metrov, vendar je Ivan Vargić žogo brez posebnih težav odbil v kot. V 53. je Mulahusejnović z glavo poskusil pri Kopru, toda prešibko.

V 54. minuti je na drugi strani Luka Kerin zadel le zunanji mreže, sicer pa Celjanom nikakor ni uspelo pripraviti posebej nevarne akcije. V 68. je sicer od daleč poskusil Adva Kadušić, a je bil tudi on nenatančen.

Zato pa je bil natančen Nikola Krajinović v 84. minuti, ko je po lepi Vršičevi podaji stekel v kazenski prostor gostov in nato žogo med nogama Matjaža Rozmana poslal v mrežo za 3:0.

Koprčani bodo v 10. krogu v torek gostili sežanski Tabor, Celje pa bo dan prej gostovalo v Murski Soboti.

* Dvorana Bonifika, sodniki: Španič (Postojna), Rener (Koper), Novak (Hruševje).
* Koper Primorska: Durnik 9 (3:4), Rojc 18 (8:10), Kastrati 16 (6:8), Hrabar 8, Macura 28 (8:11), Nemanič 4 (1:2), Vončina 2.
* Hopsi Polzela: Copot 12 (1:2), Jurček 16 (6:6), Mikulić 14 (1:2), Carver 12 (2:7), Kosič 18 (5:8), Habot 4, Kureš 4.
* Prosti meti: Koper Primorska 26:35, Hopsi Polzela 15:25.
* Met za tri točke: Koper Primorska 5:19 (Hrabar 2, Kastrati 2, Nemanič), Hopsi Polzela 9:30 (Kosič 3, Mikulić 3, Jurček 2, Copot).
* Osebne napake: Koper Primorska 23, Hopsi Polzela 27.
* Pet osebnih: Jurček (33.), Durnik (37.), Vončina (38.)

* Stadion Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Glažar, Šprah, Burjan.
* Strelca: 1:0 Vršič (22.), 2:0 Vršič (42.), 3:0 Krajinović (84.).
* Koper: Vargić, Jozinović, Rajčević, Žužek, Palčič (od 90. Badžim), Dodlek, Jelić Balta, Pejić (od 74. Stevanović), Vršič (od 88. Čirjak), Barišić (od 73. Krajinović), Mulahusejnović (od 73. Vekić).
* Celje: Rozman, Brecl, Ćalušić, Stojinović, Kadušić, Benedičič (od 61. Zaletel), Vrbanec, Kerin (od 60. Bezjak), Novak (od 60. Pungaršek), Kuzmanović (od 78. Koritnik), Dangubić.
* Rumena kartona: Vekić, Krajinović.