KOPRČANI NADALJUJEJO ZMAGOVITI NIZ: Zabeležili šesto zaporedno zmago

Košarkarji Sixt Primorske so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo z 89:77 (30:22, 45:37, 69:63).

Košarkarji Sixt Primorske nadaljujejo zmagoviti niz v ligi Nova KBM. V Šenčurju so zabeležili šesto zaporedno zmago, ki jih ob dveh porazih ohranja na vrhu razpredelnice. Gorenjci so ob tekmi manj pri izkupičku 4-5.

Koprčani so kljub temu, da so imeli v prvem polčasu že trinajst točk prednosti, do zmage prišli šele v zadnjih petih minutah. Šenčur Ggd se je namreč zgledno boril in bil v 35. minuti le dva koša v zaostanku (71:75). A sledile so štiri točke Marka Jagodića Kuridže, koš Žana Marka Šiška in gostje so imeli minuto in pol kasneje znova dvomestno prednost, ki je do konca tekme niso izpustili iz rok.

Prvo ime tekme je bil Žan Mark Šiško, ki je zbral 26 točk (trojke 4:6, 7 podaj, 3 skoke) in s statističnim indeksom 34 drugič zaporedoma postal MVP kroga. Triindvajset točk in dvanajst skokov je prispeval Ivan Marinković, pri domačih pa je imelo pet igralcev dvomestno število točk, največ med njimi Marko Popadić (14).

Za Šenčur Ggd je bila to druga od štirih zaporednih tekem pred domačo publiko (29. decembra bo gostil Ilirijo, 2. januarja pa Krko), Sixt Primorska pa bo 29. decembra gostila zasedbo Rogaške.

* Dvorana Šenčur, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Mlakar (Škofja Loka), Blaško (Postojna).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Murić 12 (8:10), Rizvić 6 (4:6), Zadnik 7, Martinčič 3, Pavić 12 (2:4), Sejfić 12, Popadić 14 (6:6), Pavković 11.
* Sixt Primorska: Harris 7 (2:2), Kosi 7 (1:2), Marinković 23 (3:3), Hodžić 8, Jagodić Kuridža 8 (1:2), Šiško 26 (4:4), Vončina 10 (3:5).
* Prosti meti: Šenčur Ggd 20:26, Sixt Primorska 14:18.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 7:22 (Pavković 3, Popadić 2, Zadnik, Martinčič), Sixt Primorska 9:21 (Šiško 4, Hodžić 2, Jagodić Kuridža, Vončina, Harris) .
* Osebne napake: Šenčur Ggd 23, Sixt Primorska 24.
* Pet osebnih: Jagodić Kuridža (37.).