KOPRČANI IZ CELJA S PORAZOM: Zamenjali naj bi trenerja Safeta Hadžića

Nogometaši Celja so v zaostali tekmi 17. kroga Prve lige Telemach premagali Koper z 2:0 (0:0).

Safet Hadžić

* Stadion Z'dežele, sodniki: M. Jug, T. Jug, Špur.
* Strelca: 1:0 Svetlin (84.), 2:0 Bajde (89.).
* Celje: Rozman, Karničnik, Nemanič, Vuklišević, Zec, Zabukovnik, Kouter (od 67. Prucev), Dulca (od 90+3. Vrbanec), Mačak (od 46. Popović), Svetlin (od 90+1. Bobičanec), Bajde (od 90+1. Veselaj).
* Koper: Koprivec, Tepšić (od 78. Diaby), Mittendorfer, Prce, Pavlović (od 57. Pabai), Palčič, Vešner Tičić, Orazov (od 57. Jelenič), Omladič, Nkada, Osuji.
* Rumena kartona: Groznica, Koprivec.

Celjani in Koprčani so vendarle dokončali svoj dvoboj. Po vremenskih nevšečnostih je tokrat ekipi pozdravilo sonce in tako omogočilo zadnjo uro nogometa v jesenskem delu slovenske prvoligaške sezone. Ekipi sta namreč nadaljevali obračun, ki so ga pred 14 dnevi prekinili po pol ure zaradi močnega sneženja. V tej uri nogometa so bili uspešnejši Celjani, ki imajo zdaj deset točk prednosti pred Olimpijo ter že 17 pred Koprom.

Pred 14 dnevi sta se ekipi po pol ure razšli pri 0:0, danes so tako v prvem polčasu igrali zgolj 15 minut. V teh so bili za malenkost boljši domači, a prave priložnosti ni bilo.

Koprčani, ki so tako kot Celjani nastopili nekoliko oslabljeni, tudi brez kaznovanih Ahmeda Ankraha in Nardina Mulahusejnovića, bodo po ne posebej prepričljivih nastopih v zadnjih tednih najverjetneje posegli po trenerski zamenjavi in Safeta Hadžića zamenjali bržkone z Aleksandrom Radosavljevićem.

Tudi v uvodu drugega dela so bili Koprčani nenevarni, pobuda je bila na strani Celja, ki pa mu tudi ni uspelo priti do pravega zaključka. Šele v 67. minuti je Celje resno zagrozilo, ko je takoj po vstopu v igro premalo natančno meril Jegor Prucev.

V 73. minuti je bil po kotu z desne strani z glavo neuspešen Klemen Nemanič, v 75. minuti pa je z vrha kazenskega prostora Mark Zabukovnik žogo poslal čez gol.

V 84. minuti pa je Celje vendarle prišlo do zasluženega vodstva, potem ko je iz bližine zadel Tamar Svetlin. Ta je do žoge prišel po neuspešnem izbijanju Maja Mittendorferja. Dve minuti pozneje je Prucev stekel v protinapad, se poigral z Markom Pabaijem, a iztržil le kot.

Gregor Bajde je v 89. minuti potrdil celjsko zmago, potem ko je s 15 metrov zadel z ne posebej močnim strelom.

Bayliner |  17 .12. 2023 ob  18: 24
Balkanski posli Gubercev, navijači - BOJKOTIRAJTE ogled tekem!
vseved |  17 .12. 2023 ob  10: 08
Ma naj že enkrat razpustijo nogometni klub.Škoda vsakega € za balkanske levake.