Kombinacija na SP Hirscherju, Kosi 16.

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagal na superkombinaciji na svetovnem prvenstvu v Beaver Creeku (2:26,10). Srebro je osvojil Norvežan Kjetil Jansrud z 19 stotinkami sekunde zaostanka, bron pa branilec naslova Američan Ted Ligety (+0,30). Klemen Kosi je bil znova najboljši Slovenec in je osvojil 16. mesto (+1,66).

Martin Čater je bil z zaostankom 2,27 sekunde 20., Boštjan Kline pa je napravil napako in bil diskvalificiran.

Po smukaškem nastopu je vodil Jansrud, ki je za devet stotink premagal Švicarja Beata Feuza, z zaostankom 68 stotink pa je bil tretji Američan Jared Goldberg. Martin Čater je dosegel 13. čas (+1,73), Klemen Kosi 20. (+2,17), Boštjan Kline pa 27. (+2,98).

Izmed favoritov je bil Švicar Carlo Janka šesti (1,17), Francoz Alexis Pinterault 23. (+2,64), Hrvat Ivica Kostelić 29. (+3,02), Ligety 30. (3,03), Hircher pa 31. (+3:16).

Bank padel pri 100 km/h

Čeh Ondrej Bank, ki je hudo padel pri hitrosti 110 km/h na zadnjem skoku, je med drsenjem vseeno prečkal ciljno črto in bil 25. Ob tem se je Čeh, ki je sodil v širši krog favoritov za visoka mesta, težje poškodoval. Nekaj časa je bil brez zavesti, odpeljali so ga v bolnišnico v Vail, kjer je ostal prek noči opazovanju. Po prvih podatkih pa ima globoko ureznino na obrazu in poškodovano nogo.

Edini, ki ni prišel skozi cilj, je bil Francoz Victor Muffat-Jeandet, ki bi se sicer lahko vpletel v boj za medalje.

Hirscher izkoristil dobre pogoje

Slalom je, potem ko Bank ni mogel na start, začel Avstrijec Marcel Hirscher. Po smuku je bil sicer 31. Za Jansrudom je imel 3,16 sekunde zaostanka. Izvrstno je izkoristil pogoje, ki jih je imel po diskvalifikaciji Banka kot prvi na startni listi, ter tudi nesporno slalomsko znanje. Takoj za njim je šel na progo Ligety in zaostal tri desetinke.

"Če sem pošten, potem lahko rečem, da nimam nobenih možnosti," se je že po smuku zanj nenavadno predal Kostelić. Njegov četrti slalomski čas je zadostoval za končno 12. mesto. V nadaljevanju ni nihče prehitel Hirscherja in Ligetyja, ki sta dosegla prvi in drugi čas slaloma. Pred nastopom Jansruda je bil tretji Avstrijec Romed Baumann, četrti po smuku in 16. na slalomu.

Jansrud je bil pred kombinacijo glavni favorit za zmago na superveleslalomu in smuku, vendar ostal brez odličja. Čeprav je imel veliko prednost po kombinacijskem smuku, dve sekundi in več pred najboljšimi slalomskimi specialisti, pa je imel težko delo, da bil ubranil vodstvo. To mu ni uspelo, 18. čas slaloma pa je zadostoval, da se je veselil srebrnega odličja.