Kanarčki strli Ljubljančane

Nogometaši Luke Koper so v 20. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali ljubljansko Olimpijo z 2:1 (0:1).

Potem ko so bili Ljubljančani več kot dve leti zakleta stranka Koprčanov, so ti danes le prekinili niz brez zmage proti zeleno-belim. Do nje so prišli po tem, ko so znali unovčiti številčno prednost v drugem polčasu.

Olimpija je imela globoko v sodniškem dodatku priložnost za izenačenje, saj je imela na voljo enajstmetrovko, a je Miran Burgić ni izkoristil. Koper, ki je prekinil niz treh porazov, je tako dosegel osmo zmago in bo prezimil na sedmem mestu, Olimpija pa po četrtem porazu, drugem zapovrstjo, ostaja na četrtem mestu.

Prva nevarna akcija že v osmi minutu

Prvo nevarno akcijo so gledalci videli v osmi minuti, ko je Hrvoje Spahija začetniško podal žogo v noge Mitji Lotriču, ta se je znašel sam pred Aleksandrom Šeligo, ga s strelom že premagal, vendar je Spahija napako popravil in žogo izbil z golove črte. Gosti so zagrozili v enajsti minuti, ko je Nik Omladič podal žogo do Arisa Zarifovića, žogo po njegovem strelu iz neposredne bližine pa je Ermin Hasić izbil v kot.

Kljub neprepričljivi igri so gosti povedli v 42. minuti. Po domiselni kombinaciji Andraža Šporarja in Aleksandra Rodića je slednji osamljen pred koprskim vratarjem žogo potisnil v mrežo za 1:0.

Odločilni trenutki tekme so bili v obdobju med 54. in 65. minuto. Najprej je v 54. minuti Rodić prejel drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Leom Štulcem, potem pa so Ljubljančani približno deset minut pozneje zaradi poškodbe ostali še brez Matije Škarabota, ki je že v prvem polčasu zamenjal prav tako poškodovanega Zarifovića. Igralec manj in ne ravno prepričljiva obrambna postava gostov sta pomenila signal za domače, ki so odločneje šli v napad.

Izenačenje v 72. minutu

V 72. minuti so izenačili. Po visoki podaji v kazenski prostor in neodločnem posredovanju Šelige se je najbolje znašel Miha Gregorič. Iz kar težkega položaja s strani je iznajdljivo iz obrata žogo poslal mimo kar nekaj nog v mrežo za 1:1. Dve minuti pozneje je z glavo poskusil Andraž Šporar, a se je izkazal Hasić.

V 80. minuti je Mitja Lotrič po globinski podaji pritekel sam pred Šeligo in bil uspešnejši od ljubljanskega vratarja za 2:1. Ko je že kazalo, da je to vse na tem obračunu, pa je pri kotu za Ljubljančane v četrti minuti sodniškega dodatka po prerivanju v kazenskem prostoru (Denis Šme je zrušil Spahijo) glavni sodnik Andrej Žnidaršič pokazal na enajstmetrovko. Miran Burgić je žogo z bele točke poslal mimo vrat domačih, tako da je zmaga ostala v Kopru.

KP stara garda |  08 .12. 2014 ob  15: 57
Ahhh....prvic ko stavim proti KP vi zmagaste.....
Kanarino |  07 .12. 2014 ob  21: 56
Cestitke za zmago, igrali smo pa sele zadnjih 20 minut, na sreco je blo ob najbolj bledi Olimpiji zadnjih 5 let, to dovolj.
Mirko |  07 .12. 2014 ob  18: 13
-2
Gremo dečki, glave gor: odpočijte se, nato spomladi naskok z domačimi silami na gornjo polovico lestvice. Ne ozirajte se preveč na nergače in pljuvače (tudi na tem portalu!), tile ne bodo nikoli zadovoljni. Zato, korajžno naprej, naši mladi kanarinci. Je pa sinoči Hale, ki bi moral biti za vzor tem mulcem, naredil v zadnjih sekundah kagado, ki bi kmalu odnesla dve točki. To se ne dela, Hale!
limon@kamper |  07 .12. 2014 ob  13: 42
Ma prev ni za se smejet...ino kaže še na slbše....
@piško |  07 .12. 2014 ob  13: 19
ha ha.....ovce proti ovcam....in ovce kot ti na tribuni.
piško. |  07 .12. 2014 ob  12: 52