ČE VPRAŠATE LJUDI: Večinsko proti stavki zdravnikov

Slovenija

Napovedi stavke zdravnikov sindikata Fides javnost ni sprejela z odobravanjem, ugotavljajo v tokratni anketi Dela. Proti njej sta se namreč izrekli skoraj dve tretjini vprašanih. Interpelacijo proti ministrici za zdravje Milojki Kolar Celarc bi podprlo 35 odstotkov vprašanih, 34 odstotkov pa ne.

Interpelacijo bi tako podprlo nekaj več vprašanih, kot bi ji nasprotovalo, medtem ko je 31 odstotkov neopredeljenih. V Delu sicer ugotavljajo, da je v primerjavi s prejšnjimi anketami odstotek tistih, ki bi interpelacijo podprli, manjši.

Napovedana stavka zdravnikov v javnosti ni bila najbolje sprejeta, saj se z njo ne strinja 62 odstotkov vprašanih. Na drugi strani zdravniški sindikalni boj podpira 20 odstotkov anketiranih.

Na vprašanje, kako na splošno ocenjujejo stanje v slovenskem zdravstvu, je večinski odgovor (66 odstotkov), da je stanje slabo, desetina jih meni, da je dobro, da ni ne dobro in ne slabo, pa pravi 23 odstotkov vprašanih.

V anketi so tudi spraševali, kakšne izkušnje imajo anketiranci z lekarnami. Skoraj dve tretjini sodelujočih sta odgovorili, da imajo pozitivne izkušnje, le desetina, da ima slabe, dobra četrtina pa se ni mogla opredeliti.

Zdravila so na splošno predraga, o čemer se strinja skoraj 87 odstotkov anketiranih, preostali se niso znali opredeliti ali pa se jim zdi, da je njihova cena ustrezna.

Anketirance so vprašali tudi, ali bi podprli rešitev, da bi bilo mogoče določena zdravila, kot so protibolečinska ali proti prehladom, kupovati v običajnih trgovinah in ne le v lekarnah. Takšno možnost bi podprlo 49 odstotkov vprašanih, proti jih je 40 odstotkov, desetina pa se ni znala opredeliti.

Javnomnenjsko raziskavo je 12. in 13. oktobra na vzorcu 558 anketirancev opravil oddelek za tržne raziskave Delo Stik.

Deli novico:

itsar |  22 .11. 2016 ob  05: 58
Če bi vsi tako delali kot nekateri zdravniki,naj grejo pogledat v klinični center v biffe.Več belih hal je v biffeju kot drugih ljudi.
Jo |  03 .11. 2016 ob  23: 16
Ker pri prejšnjem poskusu dvigovanja svojih plač in privilegijev niso dobili podpore javnosti, se tokrat zdravniki skrivajo za parolo ZA BOLNIKE GRE. Če bi jim res šlo za bolnike, bi se lahko kdaj pa kdaj oglasili in zavzeli za svoje bolnike, ki životarijo ob minimalnih plačah, upokojence in otroke, ki so v tej družbi lačni, o tem da zdrave prehrane ne upajo niti sanjati, je le pobožna želja. In mnogi od njih so hudi bolniki! Še dobro da imamo ducat usmiljenih zdravnikov, ki pro bono skrbijo za reveže brez zavarovanja. Šele zdaj, ko se borijo za svoje plače, so se spomnili, da bodo stavkali v dobro bolnikov, seveda skozi prizmo lastnih koristi. Od take ˝ˇhumanitarne elite" pa, vsaj jaz, že desetletja zaman pričakujem, da bodo tu in tam povedali, kako revščina upliva na zdravje naroda - SLOVENSKEGA!
curlo |  17 .10. 2016 ob  11: 36
Bom rekel , da je kar večina takih zdravnikov , ki so se šolali z našim denarjem in sedaj postavljajo neke nesprejemljive pogoje. Umetno ustvarjanje čakalnih vrst pa je samo zato ( kot smo jaz in še mnogi drugi tukaj že pisakli), da se paciente usmerja v privat plačniške ambulante. V bivši Jugi, čeprav ni bilo vse med in mleko se take pizdarije niso dogajale, pa če mi kdo še tako vztrajno kontrira in skuša to negirati.
Vprašanje |  17 .10. 2016 ob  08: 46
Slišati je, da pa niso vsi po izobrazbi zdravniki, ampak to delo pa še vedno opravljajo.
ibro |  17 .10. 2016 ob  08: 41
V tej Sloveniji stavkajo samo tisti ki ze tako imajo dobre place in pogoje,tisti ki delajo za minimalca pa pridno delajo .SVASTA !
SI MONA |  17 .10. 2016 ob  08: 30
Mogoče se malo čudno čuje ampak tričetrt zdravstva bi privatiziral Zakaj ?Najprej doktorji nebi viseli na državnem sesku kot zdaj in nekatere boli za vse skupaj .Tako bi videli ko bi delali sami zase ali bi zamujali v službe ,ali bi še zmeraj bile take čakalne vrste ,ali bi malica trajala uro in več ,ali bi bila v zdravstvenem vrsta do vhoda ...itd To bi bila zdrava konkurenca in če bi hoteli preživet bi morali delati ne pa samo štrajkat za vsak prdec .