ZADNJI POMLADNI PRIMORSKI DERBI: Tri točke za Kozličke

Slovenija

Nogometaši Gorice so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Luki Koper z 0:1 (0:1).

Koprčani Novo Gorico zapustili precej zadovoljni. Ne le da so z zmago obdržali prednost pred Krko, ampak so si z njo in porazom Novomeščanov zagotovili vsaj deveto mesto. Prihodnjo soboto pa bodo lovili osmo, saj bodo doma igrali z Zavrčem, neposrednim tekmecem za izognitev dodatnim kvalifikacijam za obstanek v ligi. Na drugi strani pa je Gorica dokončno ostala brez možnosti za nastop v evropskih tekmovanjih, saj bo prvenstvo končala na četrtem mestu.

Koprčani so dobili prvi polčas z zadetkom Ivorja Horvata, ki je v 34. minuti zadel po podaji z leve strani. Obe ekipi sta bili sicer precej izenačeni, kar zadeva strele proti vratom, večina pa je bila nenatančnih. Pri domačih sta še največ poskušala Andrej Kotnik in Tilen Nagode, pri gostih pa prav Horvat, ki je že v šesti minuti žogo poslal mimo cilja.

V drugem polčasu sta bili ekipi uvodoma skopi s streli proti enim ali drugim vratom, Rifet Kapić na goriški in Horvat na koprski strani sta sprožila preslabo za spremembo izida, tako kot Joel Valencia v 62. minuti.

Sledilo je bolj razburljivo nadaljevanje, ekipi sta redno prihajali do strelov, nevarna sta bila posebej Kapić in Sandi Arčon v 74. minuti, obakrat je dobro posredoval Tomić. Arčon je bil tudi zadnji, ki je sprožil nevarnejši udarec, a niti v tretji minuti sodniškega dodatka ni dovolj dobro meril za izenačenje.

Gorica bo v zadnjem krogu prihodnjo soboto gostovali v Mariboru, Koper pa bo gostil Zavrč.

@ Realnost | včeraj ob 16:59  |  17 .05. 2016 ob  07: 16
?? nevem sicer na koga se tvoj komentar nanaša? Če misliš na tiste, ki se ne strinjamo z načinom vodenja kluba pol si z pozivom na "kavi rešitelje" malo falil, če pa misliš na trenutno vodstvo pol imaš pa prav, saj so zagotavljali 1.mesto in evropsko ligo, so pa kvazi rešitelji FC pripeljali na rep slo lestvice. O prodaji tekem mislim, da je brezveze govorit ker ni nič črno na belem, mesto na repu lestvice pa je dejansko stanje. No zdaj, pa napiši kako so to samo "priprave" na osvojitev 1.mesta v slo ligi v novi sezoni in igra v evropskem pokalu.
@Realnost |  16 .05. 2016 ob  23: 09
ti si res smešen in verjetno se bolje spoznaš na bobke od koperskega kozlićka kot pa na nogomet......gorica gre zadnje kolo v MB tako da ima raje ptička v roki kakor goloba na strehi se ti ne zdi.....in obe tekmi bi morala zmagat tako da raje po lažji poti dobro zaslužit od kozlov. Ne bodi naiven. Tudi Zavrč bo tekmo prodal kp-ju v soboto za dober denar ker bo lažje ostal v ligi kakor Koper v kvalifikacijah ker ima kvalitetnejšo ekipo. SRAMOTA STE MESTA IN KLUBA KI STE GA PREVZELI NA SILO IN ANTE JE ZA VAS ABRAMOVIČ.
Realnost |  16 .05. 2016 ob  16: 59