STEČAJ, KOT GA ŠE NI BILO: Zavedeni in ogoljufani delavci. Vsakemu dolgujejo 17 tisočakov

Slovenija

Stečajni upravitelj Agroinda Andrej Perdan je zaradi dogajanja ob stečaju vipavske družbe vložil kazensko ovadbo zoper posameznike, ki jih sumi, da so izvršili kaznivo dejanje, je potrdil za STA. Nekdanji ukrajinski lastniki naj bi med drugim in tretjim stečajem prenesli sredstva z računa Agroinda na različne račune drugih podjetij, tudi v tujino.

Okrožno sodišče v Novi Gorici je namreč kar trikrat razglasilo stečaj Agroinda, a je prvi dve odločitvi po pritožbi ukrajinskih lastnikov višje sodišče razveljavilo, šele v tretje pa je bil stečaj potrjen. Sum, da so se dogajale nepravilnosti, se je pojavil že prej, a so ga lahko začeli utemeljevati šele, ko je bil objavljen tretji stečaj in je ta postal pravnomočen.

Na transakcijskem računu Agroinda je bilo po preklicu drugega stečaja okrog 300.000 evrov, tega denarja pa naj po Perdanovem tretjem prihodu ne bi bilo več.

Takega primera stečaja, kot je bil postopek pri Agroindu, doslej v Sloveniji še ni bilo, je na današnji novinarski konferenci v Novi Gorici poudaril sekretar odbora sindikata kmetijstva in živilske industrije za Primorsko in Notranjsko Bojan Kramar.

Vsi zapleti s stečajem še niso končani, saj vpleteni čakajo še na odločitev vrhovnega sodišča o pritožbi ukrajinskih lastnikov zoper imenovanje Perdana za stečajnega upravitelja, medtem ko je sam stečaj že postal pravnomočen.

Tako Kramar kot sindikalna zaupnica v Agroindu Silvana Turina in predsednik sveta delavcev Andrej Furlan so prepričani, da je pritožba na imenovanje stečajnega upravitelja neupravičena in pomeni le zavlačevanje stečajnega postopka. V zakonskem roku bodo nanjo odgovorili, konec meseca pa je nato pričakovati odločitev sodišča.

Furlan je razočaran nad stečajno zgodbo Agroinda. Delavci so bili po njegovem mnenju zavedeni in ogoljufani. Terjatve delavcev znašajo 807.000 evrov, kar je v povprečju 17.000 evrov na posameznega delavca.

Februarja so sicer dobili odločbe in tudi izplačilo svojih terjatev iz državnega jamstvenega sklada. Na poplačilo celotnega dolgovanega zneska pa bodo morali še počakati do prodaje Agroindovega premoženja.

Prodajo Agroinda kot poslovne celote je sodišče že dovolilo, na prvi dražbi bo naprodaj za 2,4 milijona evrov.

Deli novico:

curlo |  08 .03. 2017 ob  11: 07
To je bilo za pričakovati in to sem zapisal že pred enim letom. Ne, da sem neki vizionar ali, da imam doma kristalno kroglo ; to kar se dogaja s takimi in podobnimi tiči iz tistih koncev Evrope je že neka stalnica v našem gospodarskem okolju in bi naši tožilci in sodniki temu morali narediti konec že davno tega. Jaz bi sedaj njih,se pravi naše tožilstvo in sodstvo, kaznoval za vse pizdarije , ki so jih s svojim početjem naredili in naj oni odplačajo delavcem kar jim je bilo ukradeno. Edino oni so pravi krivci za to kar se je zgodilo in zgleda kot da so prav oni pri vsem tem držali še žakelj tem ukrajinskim lopovom. Narod mora na barikade, nič drugega in izpršit riti tem našim aparatčikom , ki nas jebejo že cel čas obstoja te države.
muffa |  07 .03. 2017 ob  20: 03
ni prvič , da so delavci opeharjeni. očitno je, da je lopovščina zmenjena !!!! in višje sodišče.....
Bravo |  07 .03. 2017 ob  20: 01
Razprodaja pa kar traja!