LIFECLASS ODPIRA DVA HOTELA: Med železi v ognju pa je tudi pramorje

Piran

V družbi LifeClass že čutijo pozitivne učinke novega poslovnega modela, saj so lani zabeležili osemodstotno rast prihodkov in 40-odstotno rast dobička iz poslovanja. Največjo nadgradnjo produkta na portoroški lokaciji pa načrtujejo v letošnjem letu. Že v petek odpira vrata prenovljeni Hotel Mirna, konec maja pa še Hotel Slovenija.

Letošnje investicije so vredne 11 milijonov evrov in predvidevajo prenovo dveh hotelov, novo ureditev plaže in prenovo bazenskega kompleksa z ogrevano morsko vodo. Odprtju prenovljenega Hotela Mirna ta petek bo 28. maja sledilo odprtje Hotela Slovenija, ki dobiva še peto zvezdico, konec oktobra pa bodo začeli s prenovo bazenskega kompleksa, ki bo zaključena sredi decembra, je na današnjem informativnem zajtrku pojasnil predstavnik LifeClassa Janez Jager.

Letošnje leto je tako najpomembnejše z vidika investicij v tem srednjeročnem obdobju. Čeprav se bodo pravi poslovni rezultati tako pokazali šele v letu 2017, ko bo produkt "v polnem zagonu", pa je družba že lani zabeležila odlične številke. Tako so imeli glede na leto prej osemodstotno rast prihodkov, tj. slabih 25 milijonih evrov prihodkov, dobiček iz poslovanja pred amortizacijo (EBITDA) pa je presegel pet milijonov evrov in bil za 40 odstotkov višji kot leto prej.

Kljub tekočim investicijam, zaradi katerih ne razpolagajo z vsemi hotelskimi zmogljivostmi, so v prvem letošnjem trimesečju dosegli za 25 odstotkov več prihodkov od načrtovanega.

Kitajce prepričal Portorož

Sicer pa v LifeClassu poudarjajo, da je bolj kot sama infrastruktura pomemben celoten koncept ponudbe, ki daje močan poudarek pojmu antiageinga oz. kakovostnega staranja. Prav ta celostna ponudba je prepričala tudi kitajsko družbo Homing Swallow, ki se ukvarja z managementom kakovostnega in zdravega načina življenja najpremožnejših prebivalcev Šanghaja. Kot je povedal direktor družbe Yu Han, so celovite rešitve za svoje goste iskali po vsem svetu, najbolj pa so jih prepričali prav v Portorožu. Z majem bodo začele prihajati manjše skupine gostov s Kitajske, pri čemer po Jagrovih besedah računajo na okoli 1000 gostov in 10.000 do 15.000 nočitev letno.

Prav tako se s kitajskimi partnerji pogovarjajo o možnosti izvoza koncepta LifeClass resortov na Daljnjih vzhod, pri čemer bi LifeClass ponudil predvsem svoje znanje.

Pri povpraševanju za kakovostno staranje gre za nov segment gostov, "kateremu prilagajamo produkt in za katerega verjamemo, da bo vedno večje povpraševanje v prihodnosti", dodaja Jager.

Med železi v ognju je tudi pramorje

LifeClass je tudi upravljavec Resorta Terme Sveti Martin na Hrvaškem, ki je sicer v večinski lasti Erste Bank Austria. V lanskem letu so na tej lokaciji dosegli pet milijonov evrov prihodkov, kar pomeni 18-odstotno rast glede na leto prej, dobiček iz poslovanja pa je bil višji za kar 460 odstotkov. V prvem četrtletju letos pa beležijo nadaljnjo 16-odstotno rast prihodkov in dobička iz poslovanja glede na enako obdobje lani.

Med železi v ognju je tudi pramorje, ki je tudi na voljo v enem od bazenov v Portorožu. Ta rahlo slana voda, ki jo črpajo iz globine 800 metrov, vsebuje namreč veliko količino blagodejnih mineralov. Trenutno teče postopek za pridobitev dovoljenja za stekleničenje te vode, ki bi bila na voljo za pitje hotelskim gostom.

Deli novico: