DRUŽENJE TENIŠKIH VETERANOV V PORTOROŽU: Primorski prvak domačin

Piran

Na teniških igriščih ŠRC Marina v Portorožu se je v soboto zaključilo primorsko prvenstvo veteranov, ki je potekalo pod okriljem Tenis kluba Portorož - Veterani. Primorski prvak je postal Gaj Nadišić iz Portoroža. Tudi sicer pa je na igriščih ŠRC Marina zelo živahno.

Finalista Kaplej in Nadišić

Drugo mesto je osvojil Nejc Kapelj iz Ilirske Bistrice, tretje mesto Denis Črnilogar iz Ajdovščine, četrto mesto pa Miha Oberstar iz Kopra.

Zmagovalec Mednarodnega teniškega turnirja gluhih Portorož Slovenec Marino Kegl

Na portoroških igriščih so 18. in 19. maja gostili tudi 4. mednarodni teniški turnir gluhih Slovenia Deaf Tennis Open 2018, ki ga je organizirala Športna zveza gluhih Slovenije.

Najboljši v moški kategoriji je bil Slovenec Marino Kegl iz Maribora, ki mu je Zveze za šport invalidov Slovenije - paraolimpijski komite lani podelil nagrado za najboljšega športnika let

Slovenski igralec v finalu premagal Andresa Vazqueza (ECU), tretje mesto je Mikael Laurent (FRA), četrto pa Samuel Cazaux (FRA).

Na teniških igriščih ŠRC Marina pestro tusi v prihodnjih mesecih

Teniško poletje bo na igriščih ŠRC Marina v Portorožu zelo pestro, saj je Teniška zveza Slovenije klubu zaupala organizacijo kar nekaj turnirjev.

25. do 28. junij: Člansko državno prvenstvo (posamezno in dvojice).
9. do 15. julij: Mednarodni turnir Tennis Europe (14 let), na katerem pričakujejo vsaj 130 prijav.
3. do 12. avgust: Teniški festival, ko bo potekal v sklopu ATP Challenger Zavarovalnica Sava Slovenia open, in sicer za vse kategorije. Organizirali ga bodo ga že peto leto in tudi tokrat pričakujejo več kot 600 prijavljenih.

15. in 16. september: OP 8-11 let
28. september do 2. oktober: Masters (14, 16, 18 let, člani) - nastopa 12 najboljših iz vsake kategorije.