ŽELI ZGRADITI REPLIKO TITANIKA: Prvo plovbo naj bi izvedli leta 2027 – seveda brez trka z ledeno goro (VIDEO)

Svet

Avstralski rudarski magnat Clive Palmer je prejšnji teden sporočil, da želi zgraditi zvesto repliko slavne čezoceanke Titanik, ki je po trku z ledeno goro leta 1912 na svoji krstni plovbi potonila v severnem Atlantiku. Obljubil je, da bo Titanik II še boljši od izvirnika. Prvo plovbo naj bi izvedli leta 2027 - seveda brez trka z ledeno goro.

Po besedah Palmerja bo replika premogla 835 kabin za 2345 potnikov. Skoraj polovica kabin bo namenjena potnikom prvega razreda. Ladja bo med drugim opremljena s plesno dvorano, bazenom in turško kopeljo. Za uresničitev ambicioznega projekta naj bi Palmer porabil med 300 in 600 milijonov evrov, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

"Veliko bolj zabavno je delati Titanik kot sedeti doma in šteti denar," je po navedbah ameriške televizije CNN izjavil Palmer, ki letno zasluži skoraj pol milijarde dolarjev. Gradnja naj bi se začela v začetku prihodnjega leta, a zaenkrat ni znano v kateri ladjedelnici.

Clive Palmer's Titanic Dream... again

The Titanic was dubbed 'unsinkable', much like the dream of Clive Palmer to recreate her. More than a decade after first announcing the plan, the mining boss has again floated the idea of building Titanic II. #9News READ MORE: https://nine.social/Bcg

Objavil/a 9 News dne Sreda, 13. marec 2024

Po lastnih besedah ima sicer Palmer toliko denarja, da bi lahko zgradil več Titanikov, če bi želel. "Imam dve možnosti: ali dam ženi več denarja za nakupovanje ali pa ga porabim za Titanik," je dejal in dodal, da je žena doslej nakupila že dovolj stvari.

Ladja bo dolga 269 metrov in široka 32,2 metra, kar je nekoliko več od izvirnika. Prvo potovanje iz britanskega Southamptona v New York, ki se ga bo udeležil tudi milijarder, naj bi - brez trka z ledeno goro - izvedli junija 2027.

Projekt je sicer Palmer napovedal že leta 2012 in nato vnovič leta 2018, vendar se je od tedaj zvrstilo več zamud, med drugim zaradi pandemije covida-19 in sporov s kitajskim podjetjem, ki sodeluje pri projektu.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija