SRBIJA VELIČASTNO PREMAGALA LITVO: Vodili so tudi s 25 točkami razlike

Svet

Srbija se je v uvodni četrtfinalni tekmi v Manili povzdignila nad Litvo. S prepričljivo zmago s končnim izidom 87:68 (24:25, 49:38, 73:55) si je tako zagotovila mesto v polfinalu svetovnega prvenstva na Filipinih, Japonskem in v Indoneziji. Srbi so v tem spektakularnem srečanju pokazali izjemno košarkarsko znanje in odločnost ter se zasluženo uvrstili med najboljše štiri ekipe na prvenstvu.

Litovci so v predhodni tekmi drugega dela tekmovanja presenetljivo premagali ZDA s 110:104, kar jim je prineslo prvo mesto v skupini in status favoritov. Vendar pa so se soočili s prehudo oviro v četrtfinalu, saj so Srbi prevzeli nadzor nad tekmo že od druge četrtine dalje ter odpravili vse dvome o zmagovalcu.

Ključna je bila druga četrtina, ko so Srbi uspeli popolnoma nadigrati nasprotnike s končnim izidom 25:13. Prednost Srbije se je nato še povečevala, dosegli so celo prednost 25 točk, ko so sredi zadnje četrtine vodili z 82:57. Skozi celotno srečanje ni bilo resnejšega dvoma o zmagovalcu.

Bogdan Bogdanović je zablestel z izjemnimi 21 točkami, medtem ko je Filip Petrušev dodal še 17 točk in šest skokov. Pri litovski ekipi je bil najučinkovitejši Tadas Sedekerskis s 14 točkami in devetimi skoki, medtem ko je Rokas Jokubaitis prispeval 13 točk.

Ekipi, ki sta izgubili v četrtfinalnih obračunih, se bosta v četrtek pomerili za razvrstitev od 5. do 8. mesta, vendar pa te tekme ne bodo imele večjega pomena, saj se za evropske ekipe boj za olimpijske vozovnice začenja v polfinalu.

Najboljše štiri ekipe se bodo pomerile v petek, 8. septembra, sledili pa bosta še tekmi za 5. in 7. mesto v soboto. Tekma za bronasto medaljo bo v nedeljo ob 10.30, vrhunec turnirja pa bo finalna tekma, ki se bo odvila ob 14.40.