SLOVENIJA DANES DVAKRAT NA STOPNIČKAH: Lampičeva in Lanišek osvojila tretje mesto

Slovenija

Norvežan Halvor Egner Granerud (311,4 točke) je zmagovalec prve posamične tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v švicarskem Engelbergu. Drugi je bil Poljak Kamil Stoch (309,2), tretji pa najboljši Slovenec Anže Lanišek (302,7), ki je s tem tretjič stal na odru za zmagovalce. Pred tem je 24-letni Domžalčan na stopničkah stal v minuli sezoni, ko je v Wisli osvojil drugo, v Ruki pa tretje mesto. Z ekipo je bil na odru za zmagovalce še štirikrat.

Štiriindvajsetletni Domžalčan še naprej kaže dobre nastope, po prvi seriji je za Granerudom in Stochom zaostajal le okoli enega metra, pred četrtim Markusom Eisenbichlerjem pa je imel natanko štiri metre prednosti. To prednost je v tesnem dvoboju z Nemcem uspel zadržati, v primerjavi z vodilnima pa je bil malenkost prekratek.

V finalu so nastopili še trije Slovenci. Bor Pavlovčič (284,3) je nadaljeval solidne skoke v svetovnem pokalu in se še drugič v karieri zavihtel v deseterico. Po prvi seriji je bil sedmi, preizkušnjo pa je končal na osmem mestu. Peter Prevc (274,3) je v drugi seriji zadržal 14. mesto, kar je njegova druga najboljša uvrstitev v tej sezoni. Tilen Bartol (257,0) pa je z 21. mestom dosegel najboljšo. V drugo je napredoval za tri mesta.

Anamarija Lampič v Dresdnu navkljub zlomljeni palici tretja

Anamarija Lampič, najboljša slovenska športnica letošnjega leta, je na svoji prvi tekmi po prejemu tega naziva v sprintu za svetovni pokal v smučarskem teku v Dresdnu zasedla tretje mesto. Med tekom je zlomila palico ter si je nato z zadnjega mesta v finalu izborila zmagovalne stopničke. Zmagala je Švicarka Nadine Fähndrich.

Eva Urevc, druga Slovenka, je bila na tekmi v prosti tehniki po izpadu v polfinalu skupno osma. Janez Lampič je izpadel v četrtfinalu. Luka Markun je bil v kvalifikacijah 36. in je trideseterico zgrešil za 56 stotink, med 69 tekači pa je bil blizu tega dosežka tudi tretji Slovenec Vili Črv, ki je bil 37.