ODLIČEN ZAČETEK SEZONE ZA KOPRČANE: Na Bonifiki je padla Olimpija (FOTO, VIDEO)

Nogometaši Kopra so v tekmi 1. kroga Prve lige Telemach premagali Olimpijo z 2:1 (0:0).

KOPER, to je bilo za vas! ????????

Posted by FC Koper on Saturday, July 22, 2023

V osrednjem obračunu uvodnega kroga nove sezone državnega prvenstva so se branilci naslova podali na vselej vročo Bonifiko. Na koncu so se po boljši predstavi v drugem polčasu prve zmage veselili Koprčani.

Joao Henriques, strateg gostov, ki so se sredi tedna prebili v drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov, je pred nadaljevanjem nastopov na dveh frontah dodobra premešal začetno enajsterico. Kljub temu so imeli v prvem delu premoč gostje, a brez prave nevarnosti.

Saar Fadida je nevarneje poskusil v 22. minuti, a je Jan Koprivec žogo odbil v kot.

Koper - Olimpija PLT 2023/24

Tiskovna konferenca po tekmi 1. kroga PLT 2023/24

Posted by FC Koper on Saturday, July 22, 2023

V drugem delu prvega polčasa je Koper vzpostavil ravnotežje in bil tudi nevaren. Vratarja Matevža Vidovška je najbolj ogrožal Nik Omladič, a je žogo po njegovih dveh strelih vratar Olimpije ukrotil.

Olimpija je imela prek Ivana Posavca pet minut pred koncem polčasa še eno lepo priložnosti, vendar je po njegovem diagonalnem strelu z desne žoga zletela tik ob vratnici.

Nadaljevanje je sprva postreglo s pritiskom gostov, toda tudi iz nekaj zaporednih kotov prave priložnosti ni bilo. Precej bolje pa je nato prekinitev izkoristil Koper. V 59. minuti je Omladič iz kota natančno podal, pred vrati pa je neodločenost Vidovška in obrabe s strelom z glavo izkoristil Nardin Mulahusejnović.

Vodstvo na Bonifiki! Iz kota je podal Omladič, z glavo pa v 58. minuti zadel Mulahusejnović. #ForzaKoper ???????? Koper - Olimpija 1:0

Po prejetem zadetku so gostje v igro poslali tudi Svita Sešlarja in Timija Maxa Elšnika, a ni pomagalo. Ljubljančani so imeli jalovo terensko premoč, domači pa bi po protinapadu Timotheja Nkade v 75. minuti celo lahko povišali prednost.

Olimpiji tudi v zadnji četrtini tekme ni uspelo sestaviti konkretnejše akcije, domači pa so piko na i postavili v 88. minuti. Nkada je krenil v podoben prodor kot dobrih deset minut prej, a ga je bolje končal, saj je žoga tudi zaradi posredovanja Marcela Ratnika spremenila smer in končala za hrbtom Vidovška.

Povišanje vodstva! V 88. mintuti je zadel Nkada. #ForzaKoper Koper - Olimpija 2:0

Olimpijo je ta gol le prebudil in na začetku sodnikovega dodatka je Sešlar z glavo znižal na 1:2, vendar je nato gostom zmanjkalo časa za morebitno izenačenje.

V naslednjem krogu bo Koper 29. julija gostil Kalcer Radomlje, Olimpija bo ta dan na prvi domači tekmi gostila novince v prvi ligi Rogaško.

* Stadion Bonifika, gledalcev 3000, sodniki: Borošak, Benc, Šumer.
* Strelci: 1:0 Mulahusejnović (58.) 2:0 Nkada (88.), 2:1 Sešlar (90.).
* Koper: Koprivec, Pabai, Prce, Correia (od 65. Groznica), Vešner-Tičić, Osuji, Palčič, Omladič (od 81. MIlovanović), Ruedl (od 46. Barišič), Krajinović, Mulahusejnović (od 70. Nkada).
* Olimpija: Vidovšek, Karamatić, Lasickas (od 46. Jorge Silva), Fadida (od 62. Elšnik), Ratnik, Bristrić, Motika (od 62. Rui Pedro), Posavec (od 73. Lucas Pedro), Florucz (od 62. Sešlar), Doffo, Krefl.
* Rumeni kartoni: Koprivec, Krajinović, Mulahusejnović, Correia; Lasickas, Krefl, Doffo.