Odbojkarice Luke Koper slavile v Savinjski dolini

Odbojkarice Luke Kopra so v tekmi 12. kroga 1. DOL za ženske v Šempetru premagale Alianso s 3:0 (11, 14, 17).

Odbojkarice Luke Kopra so se sprehodile do 11. zmage v prvenstvu, s katero so si dva kroga pred koncem že zagotovile prvo mesto po prvem delu tekmovanja. Njihova zmaga ni bila prav v nobenem trenutku ogrožena, gladko so dobile vse nize. Domače so imele preslab sprejem in posledično preslab napad, da bi se gostjam enakovredno upirale, za nameček pa so jim tekmice poleg silovitih servisov in protinapadov potrpežljivost jemale še z bloki.

Da se gostiteljicam ne piše nič dobrega, so pokazale že uvodne minute tekme. Slab sprejem domačih je Primorkam zagotovil vodstvo s 4:0, še daljše težave pa so imele gostiteljice po izidu 6:10, ko so gostjam dovolile pet zaporednih točk. In ne samo to. Koprčanke so z delnim izidom 10:2 povedle z 20:8 in niz je bil odločen. Domačim niso pomagale niti menjave.

Koprčanke boljše tudi v drugem nizu

Huda kriza gostiteljic, ki se vleče že nekaj tekem, se je nadaljevala tudi na začetku drugega niza, v katerem so gostje z zanesljivim napadom povedle z 12:3. Glede na videno je bilo jasno, da se gostiteljice ne morejo vrniti, vsaj v drugem nizu ne.

V tretjem pa so jim tekmice z nekaj slabšo igro ponudile priložnost, toda Šempetranke niso bile dovolj razpoložene. Korak so držale le do izida 6:6, nato pa se je ponovila zgodba iz prvih dveh nizov, tako da so Koprčanke predvsem na krilih razpoložene Amande Bible prišle do vodstva z 11:7, ki so jo zaradi zanesljive igre v napadu, kjer sta bile razpoložene Dajana Lucas in Sara Valenčič, in bloku, v katerem je kraljevala Tina Kaker, zanesljivo prišle do novega uspeha.