ODBOJKA: Calcit Ljubljana boljše od Koprčank

Odbojkarice Calcita Ljubljane so v 11. krogu 1. DOL za ženske doma s 3:0 (20, 22, 12) premagale Luko Koper.

Aktualne slovenske državne prvakinje na zadnjih domačih tekmah niso prikazale ravno najboljše igre, toda večji del tekme proti koprski ekipi, s katero se bodo pomerile tudi v polfinalu pokala Slovenije, so odigrale na zadovoljivi, na trenutke tudi visoki ravni. Že na prvem letošnjem medsebojnem obračunu v 2. krogu domačega prvenstva, Koprčankam niso oddale niti niza, podobno se je končala tudi tekma v Ljubljani.

Koprčanke začele bolje

Začetek tekme za Ljubljančanke sicer ni bil najbolj spodbuden. Gostje iz Kopra so na servis Marine Barič povedle s 3:0, toda po odvzetem servisu so jim calcitovke vrnile s šestimi zaporednimi točkami. V nadaljevanju niza so Koprčankam z boljšim servisom in igro v bloku pobegnile že na devet točk prednosti (21:12). Do konca niza je ritem igre domače ekipe nekoliko upadel, ob servisu Anite Pethö so koprske odbojkarice dosegle kar šest zaporednih točk in šele Olivera Kostić je prekinila njihovo serijo. Domača korektorka je izkoristila tudi prvo zaključno žogo za vodstvo z 1:0 v nizih.

V drugem nizu so bile večinoma v prednosti domače odbojkarice, toda z dvema blokoma Nuše Ferlinc so varovanke Marka Kalca povedle z 18:16, vendar do dokončnega preobrata ni prišlo. Monika Potokar je z blokom le zaustavila nalet gostujoče ekipe, skupaj z Eleno Kučej pa sta bili zaslužni za novo vodstvo calcitovk z 20:19, ki ga niso več izpustile iz rok. Tudi po zaslugi Mete Jerale, ki je v obrambi rešila nekaj "težkih" žog, Kostićeva pa je z dvema točkama poskrbela, da so calcitovke povedle z 2:0 v nizih.

Calcitovke so si v tretjem nizu ob boljšem servisu in učinkoviti igri v napadu priigrale osem točk prednosti (15:7), ki jim je zadostovala za nove tri točke v letošnjem prvenstvu, prvič po 4. novembru, ko so v dvorani Tivoli premagale Formis pa so zmagale brez izgubljenega niza.

Koristne izkušnje za nadaljevanje sezone

"Škoda, da nam je ob koncu prvega niza popustila zbranost, ko smo že vse imeli pod kontrolo, a se je na koncu končalo dobro. Če bomo zmanjšali napake v napadu in servisu, je to tisto, kar si želimo in kar smo sposobni igrati. V glavnem sem zadovoljen, kako smo danes igrali, vendar se na tem ne smemo zaustaviti. Moramo biti še boljši in upam, da nam bo to uspelo takrat, ko bo treba, da bomo konstantni. Če bomo število lastnih napak zmanjšali pod pet, bom zelo vesel," je zmago svoje ekipe komentiral Gašper Ribič, trener Calcita Ljubljane. "Dva niza smo odigrali solidno, če bi naredili dve neizsiljeni napaki manj, bi morda en niz tudi dobili. Čeprav je bil poraz na koncu visok, smo prišli do zadovoljivih informacij za nadaljevanje sezone," pa je dejal Marko Kalc, trener Luke Kopra.