DRUGA ZMAGA V TREH DNEH: Sixt na vrhu lige Aba2

Koper

Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi lige Aba2 premagali Tivat s 82:71 (21:10, 42:39, 62:59).

Koprčani so konec tedna odigrali dve tekmi v treh dneh in na obeh zmagali. Potem ko so v petek v derbiju domačega prvenstva premagali Petrol Olimpijo, so sinoči v tekmi 14. kroga lige Aba2 ugnali še Tivat, s tem dosegli tudi deseto zmago v regionalnem tekmovanju in se na vrhu lestvice s 24 točkami izenačili z Borcem iz Čačka.

Črnogorci lovijo zadnja mesta, ki peljejo na zaključni turnir, Primorci pa se z Borcem borijo za mesto na vrhu lestvice. Tekma je bila dokaj izenačena do zadnje četrtine, ko pa so domači po trojki najbolj razpoloženega strelca Mirka Mulalića v 36. minuti povedli s 77:57, pa je bila tekma odločena, gostje so le nekoliko ublažili poraz.

Mulalić se je na koncu ustavil pri 31 točkah, Shawn King je 16 točkam dodal 13 skokov.

Naslednja tekma v tem tekmovanju čaka Sixt Primorsko v sredo v Cetinju, kjer se bodo pomerili z domačo ekipo Lovćena 1947.