DANES NAVIJAMO! Primorski košarkaši v finalu s Cedevito Olimpijo (VIDEO)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugem polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Ljubljani po podaljšku premagali Krko s 93:92 (19:20, 40:41, 60:70, 83:83).

Finalista košarkarskega pokala Spar sta Koper Primorska in Cedevita Olimpija. Koprčani so v polfinalu zaključnega turnirja na Kodeljevem premagali Helios Suns z 80:72, Ljubljančani pa so po podaljšku in neverjetni trojki Eda Murića v zadnji sekundi ugnali Krko s 93:92.

Zmagoviti koš prvega strelca tekme in junaka Cedevite Olimpije Eda Murića bo še dolgo odmeval in preko spleta zaokrožil med ljubitelji košarke po svetu. Ljubljančani so imeli za zadnji napad v podaljšku 0,6 sekunde časa. Žogo so izvajali s strani, v roke jo je dobil Murić in preko dveh igralcev Krke iz sila nenavadnega položaja, skoka v stran ter z eno roko, vrgel proti obroču. Na presenečenje vseh je končala v košu in Cedeviti Olimpiji prinesla uvrstitev v finale.

Ljubljančani se bodo tako v nedeljo ob 18.45 potegovali za enaindvajseti pokalni naslov, zadnjega so osvojili 2017, Koper Primorska pa je tretjič v finalu pokala Spar in bo naskakovala svojo tretjo tovrstno lovoriko v nizu oziroma drugi naslov v sezoni in šestega zaporednega. Septembra je v Podčetrtku osvojila slovenski superpokala, v lanski sezoni pa je slavila v štirih tekmovanjih - superpokalu, pokalu, državnem prvenstvu in ligi Aba 2.

Če je bila prva tekma med Koprom Primorsko in Helios Suns nezanimiva, saj so Koprčani vodili večji del tekme in suvereno prišli do zmage, je drugi polfinale postregel z zanimivo in napeto igro ter epskim zaključkom.

Krka je bila v vodstvu precej več časa kot njen tekmec, najvišjo prednost pa je dosegla na začetku zadnje četrtine, ko je bilo 75:64. Jaka Blažič je z dvema trojkama poskrbel za razburljivo končnico, vseeno pa je bila Krka v zaključku rednega dela bližje zmagi. V zadnjo minuto je vstopila s šestimi točkami prednosti (83:77).

???? SMO V FINALU!!! ???? Tigri???? so v polfinalu premagali ekipo @heliossuns in se že tretje zaporedno leto uvrstili v finale...

Objavil/a KK Koper Primorska dne Sobota, 15. februar 2020

Izničil jih je Filip Krušlin z dvema trojkama. V zadnje pol minute je najprej Glenn Cosey zgrešil poskus za tri točke, na drugi strani pa je za zmago v zadnji sekundi metal Codi Miller-MyIntyre. Tudi v podaljšku je bila v ospredju Krka, njen junak pa bi lahko postal Ivan Ramljak, ki je zadel zadnje dva koša. Zadnjega z lepim polaganjem, ko je semafor v dvorani Kodeljevo kazal le še šest desetink sekunde do konca. A trener Jurica Golemac je vzel minuto odmora, pravi junak pa je postal Edo Murić, ki je zmagoviti koš opisal kot njegov najbolj nor zadetek v karieri.

Murić je zbral 29 točk (21 v drugem polčasu in podaljšku) in enajst skokov za statistični indeks 37. Miller-McIntyre je dodal 15 točk in 12 podaj. Pri Krki, ki je zadela petnajst trojk (sedem različnih igralcev), je Jure Balažič zbral 23 točk (15 v prvem polčasu), 18 jih je dosegel Ivan Ramljak, 14 pa Luka Lapornik.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 800, sodniki: Majkič (Hrastnik), Nedović (Kranj), Špendl (Maribor).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 12, Hopkins 9 (3:4), Murić 29 (9:9), Mulalić 2, Miller-McIntyre 15 (3:4), Blažič 14 (4:5), Zagorac 3, Marinković 9 (1:2).
* Krka: Cosey 7 (2:2), Pašalić 7 (2:2), Đapa 8, Balažič 23 (4:5), Stergar 2 (2:2), Jošilo 13 (3:4), Lapornik 14 (3:4), Ramljak 18 (3:4).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 20:24, Krka 19:23.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:34 (Krušlin 4, Murić 2, Blažič 2, Zagorac), Krka 15:35 (Balažič 5, Lapornik 3, Jošilo 2, Đapa 2, Cosey, Ramljak, Pašalić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 24, Krka 25.
* Pet osebnih: Đapa (26.), Hopkins (41.)