VISOK PORAZ V KOPRU: Francozi niso dovolili presenečenja mladim slovenskim nogometašem

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2025, ki ga bo gostila Slovaška, včeraj izgubila doma v Kopru proti zasedbi Francije, ki jo vodi nekdanji reprezentančni napadalec Thierry Henry. Mladi Francozi so slavili z izidom 4:0 (1:0).

???????? U21 ob 18h na Bonifiki s Francijo. Slovenija je kvalifikacije za evropsko prvenstvo, odprla s pomembno zmago v...

Posted by FC Koper on Ponedjeljak, 11. septembar 2023.

Reprezentanca Slovenije do 21 let je kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki ga bo leta 2025 gostila Slovaška, odprla s pomembno zmago v Sarajevu. Naslednji tekmec Slovencev so bili favorizirani Francozi.

Ti so kvalifikacije začeli prav v Kopru z visoko zmago, saj so bili v prvem krogu prosti. Mladi galski petelini so prevladovali na igrišču, svojo moč pa so pokazali zlasti v drugem polčasu, ko so s kakovostjo posameznikov kaznovali nekoliko bolj odprto igro izbrancev Milenka Ačimovića.

Francozi so prvič slovensko mrežo zatresli konec prvega polčasa. Pred tem je bila z izjemo uvoda igra enakovredna, svoje priložnosti je imela tudi Slovenija. Mogoče celo lepše kot tekmeci, še posebej Tio Cipot in po njegovem poskusu ter obrambi vratarja še Žan Jevšenak.

Zapravljeni priložnosti Slovencev pa so gosti kaznovali v sodnikovem dodatku, ko je v polno zadel 21-letni napadalec PSG Bradley Barcola.

Francozi so bili premočni za Ačimovićevo četo. #SLOu21

Posted by Nogometna zveza Slovenije on Ponedjeljak, 11. septembar 2023.

Po odmoru se je slovenska mreža zatresla še trikrat. Rayan Cherki je bil natančen v 50. minuti, sedem minut kasneje je bil še drugič uspešen Barcola, Sekou Mara pa je v 88. minuti postavil končni izid.

Mladi reprezentanci Slovenije in Francije sta odigrali že deseto medsebojno tekmo, prvič sta se srečali aprila 2000. Zadnji dvoboj sega v leto 2019, ko sta se moštvi na pripravljalni tekmi razšli z izidom 2:2, francosko mrežo sta zatresla Dejan Petrovič in Jan Mlakar. Sedem dvobojev se je končalo z zmago Francozov, trikrat pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca, dvakrat tudi v kvalifikacijah. V Kopru Francozi niso dovolili presenečenja.

* Stadion Bonifika, sodnik: Berka (Češka).
* Strelci: 0:1 Barcola (45.), 0:2 Cherki (50.), 0:3 Barcola (57.), 0:4 Mara (88.).
* Slovenija: Turk, Strajnar, Kuzmić, Ratnik, Ilenič, Zeljković, Jevšenak (od 72. Antolin), Sešlar, T. Cipot (od 56. Đapo), Begić (od 56. Brest), Flakus Bosilj (od 83. Gradišar).
* Francija: Restes, Husto, Matsima, Lukeba, Merlin, Lepenant (od 87. Diarra), Ugochukwu, Zaire-Emery (od 72. Agoume), Barcola (od 81. Mara), Kalimuendo (od 46. Wahi), Cherki (od 73. Akliouche).
* Rumeni kartoni: Turk, Brest; Zaire-Emery, Metsima.