POMEMBNA ZMAGA, A NE ZA KOPRČANE: Na Bonifiki po 11 tekmah doživeli poraz (VIDEO)

Nogometaši Kopra so v 16. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:0).

Začetek tekme, FORZA KOPER!

Posted by FC Koper on Saturday, November 11, 2023

Drugouvrščeni Koprčani so po 11 tekmah doživeli poraz. Na Bonifiki jih je ugnala četa Dušana Kosića, ki je posest žoge prepustila Primorcem, sama pa bila precej konkretnejša. S tem je prišla do pomembne zmage, ki jo je potisnila na osmo mesto ter končala niz treh porazov.

Domžale so si po dobri minuti priigrale prvo resno priložnost, ko je v bližini gola streljal Mario Krstovski, izkazal pa se je Jan Koprivec. Malce zatem je neuspešno poskusil še Nick Perc, v peti minuti pa sta po protinapadu do strelov prišla Krstovski in Danijel Šturm, a tudi takrat se izid ni spremenil.

Veliko priložnosti, a brez golov v prvem polčasu. #ForzaKoper ????????

Posted by FC Koper on Saturday, November 11, 2023

Pozneje so tudi Koprčani pokazali napadalne namere, v 11. minuti je po kotu z leve strani vratnico s strelom z glavo zadel Matej Palčič, v 15. pa je Gabriel Groznica meril le malce premalo natančno z roba kazenskega prostora. V 18. minuti se je pred Gašperjem Tratnikom znašel še Nardin Mulahsujenović, vendar je domžalski vratar svoje delo dobro opravil.

Pozneje se je dogajanje umirilo, domžalski nogometaši, ki so spet pogrešali nekaj poškodovanih nogometašev predvsem v obrambi, so prav v tem segmentu dobro opravljali svoj posel. V 38. minuti so domači vendarle izigrali obrambo gostov, najprej je Maks Barišić streljal, Tratnik je njegov poskus obranil, nato pa je še Enej Jelenič žogo poslal čez gol.

V uvodu drugega dela so bili nekoliko konkretnejši Domžalčani, ki so si priigrali dve priložnosti, Koper pa ni našel načina, kako ogroziti tekmeca. Zato pa so v 74. minuti povedli Domžalčani, po lepi podaji Mirka Mutavčića z desne strani je z glavo zadel Krstovski.

Domači vratar je nato moral posredovati še po prostem strelu Daniela Offenbacherja, tudi sicer so imeli Domžalčani precej več strelov proti vratom (20-8), medtem ko Kopru tudi v končnici ni uspelo posebej ogroziti Tratnika.

Koprčani bodo naslednjo tekmo igrali 26. novembra, ko bodo v sklopu zaostalih tekem 3. kroga gostovali pri Aluminiju. Domžale bodo dan pred tem gostovale pri Rogaški.

* Stadion Bonifika, sodniki: Sagrković, Salkić, Švarc.
* Strelec: 0:1 Krstovski (74.).
* Koper: Koprivec, Pabai, Mittendorfer (od 51. Tepšić), Palčič, Pavlović, Vešner Tičić, Ankrah (od 70. Orazov), Žavbi (od 6. Groznica), Barišić, Jelenič (od 70. Kambič), Mulahusejnović.
* Domžale: Tratnik, Mutavčić (od 89. Marasović), Offenbacher, Hempt, Bobarić, Markuš, Perc (od 89. Stuparević), Pišek, Šturm, Topalović (od 67. Repas), Krstovski.
* Rumeni kartoni: Pavlović, Mulahusejnović; Pišek, Bobarić, Perc, Tratnik.

Miura |  13 .11. 2023 ob  10: 46
Evo, to je napredek Safeta. Uprava: dobrega trenerja ste prepustili oz. šenkali neposrednem tekmecu sredi sezone. BRAVO PAMETNJAKOVIČI!!!