ODLIČNA KOPRSKA EKIPA BOWLINGA: Mladinska ekipa na EP na Islandijo

Bowling ekipa Planet Koper se bori za napredovanje v drugo slovensko ligo. Klub, ki obstaja šele dve leti, trenutno zaseda prvo mesto v ligaškem tekmovanju. Na včerajšnjem turnirju v bowling centru Klub 300 v Ljubljani je mladinska ekipa v kategoriji trojk dobesedno pometla s konkurenco. Uspešne so bile tudi petorke, ki so osvojile drugo mesto.

Mladinska ekipa trojk v sestavi Tim Cerkvenik ter Rok in Aleksander Koštric je v polfinalu za las premagala Maribor, v finalu pa so s 579 podrtimi keglji nadigrali Postojno, ki je podrla 530 kegljev. An tretje mesto so se uvrstili Mariborčani.

V polfinalu petork so Koprčani z 917 podrtimi keglji nadigrali Postojno, ki je zbila 838 kegljev. V finalnem delu pa so se v sestavi Cerkvenik, Goran Jovičić, Bojan Šuber ter oba Koštrica pomerili s Ptujčani. Slednji so se z 872 podrtimi keglji povzpeli na prvo mesto, Koprčani so jim sledili s 736 podrtimi keglji.

Cerkvenik si je priigral naziv državnega mladinskega prvaka. Mladinska trojka, ki jo poleg Cerkvenika sestavljajo še Rok in Aleksander Koštric ter Žiga Zalar iz Postojne, se odpravlja na mladinsko evropsko prvenstvo v Reykjavik na Islandijo.

Do konca ligaškega dela jih čaka še turnir v Novi Gorici in tekma v Kopru, ki jo bo bowling center Planet Tuš organiziral sredi maja.