ODBOJKARSKI SPEKTAKEL V KOPRU: To so zmagovalci finalnega pokala slovenske odbojke (FOTO)

Odbojkarice Nove KBM Branika so včeraj ubranile naslov slovenskih pokalnih zmagovalk. V finalu v Kopru so po preobratu premagale Calcit Volley s 3:2 (-25, -13, 21, 26, 7). Za Mariborčanke je to jubilejni, 20. naslov v slovenskem pokalu. Pri moških pa so zmagovalci slovenskega pokala odbojkarji Calcit Volley. V finalu so v Kopru po izenačenem boju s 3:0 (25, 26, 20) premagali i-Vent Maribor. Za Kamničane je to peti naslov prvakov, Mariborčani ostajajo pri štirih.

Pokalne prvakinje 2023/2024

Varovancem Sebastijana Škorca ni uspelo polepšati mariborskega večera - pri dekletih je naslov osvojila Nova KBM Branik - in napraviti novega presenečenja, podobnega polfinalnemu, ko so izločili 14-kratne zmagovalce tekmovanja, odbojkarje ACH Volleyja. V dvorani Bonifika so sicer prikazali dobro odbojko, bili enakovredni tekmecu, ki jih je prejšnjo nedeljo premagal že v finalu srednjeevropske lige.

Calcitovci so veliki zmagovalci Pokala Slovenije, v svoje vitrine pa so pripeljali peto pokalno lovoriko in drugo...

Objavil/a Calcit Volley dne Nedelja, 24. marec 2024

Calcit je sicer zmagal s 3:0, a v prvih dveh nizih, ki bi se lahko tudi drugače končala, je tekmeca strl šele v končnici, v tretjem pa le nekoliko prej. Vse to predvsem, ker je imel v svojih vrstah izredno razpoloženega Kubanca Lazara Bruneta. Ta je Mariborčanom paral živce z vsemi elementi, dosegel je 27 točk.

Odbojkarice Nove KBM Branika so osvojile 20. naslov pokalnih prvakinj ???????????? Nova KBM Visit Maribor #oneteamonefamily

Objavil/a Odbojkarski klub Nova KBM Branik dne Nedelja, 24. marec 2024

Zmaga bankirk je malce presenetljiva. V dosedanjih šestih tekmah v sezoni proti Kamničankam, sicer zmagovalkam srednjeevropske lige, namreč niso osvojile niti niza. Po dveh nizih je tudi v Kopru kazalo, da se bo zgodba letošnjih medsebojnih tekem ponovila, Calcit je vodil z 2:0, nato pa je prišlo do velikega preobrata.

Štajerke so zaigrale odlično, dobile tretji niz, po hudem boju tudi četrtega, v petem pa spet dokazale splošno tezo o nepredvidljivosti pokalnih tekem in prišle do zmage.