ODBOJKA: Novogoričanke slavile v Kopru

Odbojkarice GEN-I Volley so v tekmi 8. kroga 1. DOL za ženske v gosteh premagale Luko Koper s 3:1 (-21, 17, 20, 27).

Sodeč po zadnjih predstavah, so bile Koprčanke v vlogi favorita, a primorski derbi je spet pokazal, da so kakršnekoli napovedi pred obračuni, ki prinašajo poseben naboj, povsem neumestne. Čustva igralk, ki so igrale za obe ekipi, so v takih primerih posebna in tokratna tekma je dokaz za to. Hladnejšo glavo so tokrat imele Novogoričanke, ki so v izenačenem obračunu prišle do pomembne zmage in so Koprčanke tudi prehitele na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice.

Po prvem nizu ni kazalo na to, čeprav so v njem gostje že visoko vodile. Po zaslugi servisov in bloka, v katerem je blestela mlada Sara Djukić, so prišle do vodstva z 18:11. Toda sledil je njihov mrk. Po servisih Dajane Lucas se je razigral tudi domači blok, s šestimi zaporednimi točkami so se domače najprej približale na 17:18, nato je Marina Barič poskrbela za izenačenje na 19:19, končnica pa je nato povsem pripadla gostiteljicam.

Te so nato z dobro igro nadaljevale, v drugem nizu tudi povedle z 10:7. Toda nato sta stvari v svoje roke vzela nekdanja igralka Luke Koper Sara Valenčič in Djukićeva. Omenjeni igralki sta s servisi, napadi in blokom najzaslužnejši za preobrat in vodstvo Novogoričank s 16:12. Ko pa sta dobili pomoč še preostalih igralk, se je koprska ladja začela potapljati.

Gladko skozi drugi niz

Drugi niz so Goričanke dobile gladko, tudi v tretjem pa ves čas zanesljivo vodile. Ob prvem odmoru z 8:3, potem ko so se domače po asu približale na 11:13, pa ob drugem s 16:12. Ko je bilo na semaforju 15:22, je bilo bolj ali manj jasno, da bodo z 2:1 povedle gostje.

Najbolj negotov je bil četrti niz. Ekipi sta se menjavali v vodstvu, v končnico sta vstopili z izidom 21:21. Po rezultatu 23:23 so si prvo zaključno žogo priborile gostiteljice, blok Djukićeve je nato v vodstvo popeljal GEN-I Volley, ki prve zaključne žoge ni izkoristil, druge in tretje prav tako ne, zato pa pa je napaki Baričeve četrto.

uf |  15 .11. 2015 ob  13: 46
Škoda ki me ni blo.Zihr je bla kaka samska zame.