NOVE STOPNIČKE ZA NIKO PREVC: Na drugi tekmi v Oslu odlična druga

Slovenska smučarka skakalka Nika Prevc je z novimi stopničkami povečala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Na drugi tekmi v Oslu je z izvrstnim drugim skokom s šestega po prvi seriji napredovala na drugo mesto.

Nika Prevc je na drugi tekmi v Oslu za 2,2 točke zaostala le za Norvežanko Eirin Mario Kvandal, ki je zabeležila drugo zmago v karieri.

Nika Prevc odlična DRUGA, povečala je tudi prednost v skupnem seštevku ???????? . . #skijumping #smucarskiskoki #fisskijumping...

Posted by SloSki Nordic team on Sunday, 10 March 2024

Tretje mesto je zasedla Avstrijka Eva Pinkelnig, drugouvrščena v svetovnem pokalu, ki zdaj za slovensko junakinjo zaostaja 189 točk.

Odlično se je odrezala tudi Ema Klinec. Ni sicer zadržala tretjega mesta po prvi seriji, a tudi s četrtim mestom je bila zelo zadovoljna. Nika Križnar je bila 12., Katra Komar pa se s 37. ni uvrstila v finale.