Koprske odbojkarice v boj za tretje mesto

Odbojkarice Calcita Volleyballa so v 2. tekmi polfinala 1. DOL za ženske v Kopru premagale Luko Koper s 3:2 in se s skupnim izidom 2:0 uvrstile v finale.

Odbojkarice Luke Kopra so v prvi tekmi polfinala gladko izgubile prvo tekmo, toda izid prve tekme je bil v korist Kamničank le zaradi izidov nizov, sami nizi pa so pokazali, da gre za dokaj enakovredni ekipi. To je pokazala tudi pokalna tekma, v kateri so bile Koprčanke boljše, konec koncev pa tudi povratna tekma v Kopru, v kateri so si Kamničanke, v zadnjih letih stalne udeleženke finala, šele v petem nizu zagotovile vnovičen nastop v finalu.

Koprčanke so takoj pokazale, da povratna tekma ne bo samo formalnost. Z odlično igro so po servisih Tine Kaker prišle do prednosti 14:4, pri izidu 20:12 je bilo jasno, da prednosti ne bodo zapravile. Še toliko bolj, ker so takoj nato Kamničanke naredile še dve lastni napaki.

Gostje so vse niti v svojih rokah držale tudi na začetku drugega niza, toda nato se je razigrala Lana Ščuka, po njeni zaslugi so gostje povedle z 11:9. Gostiteljice so še izenačile na 14:14, nato pa spet dovolile, da so se gostje odlepile na 19:15, kar se je izkazalo, da je bilo dovolj za izenačenje. Vse dvome o tem je izničila Elena Kučej, ki je šele ob koncu prvega niza prišla v igro, s svojimi servisi pa dokončno poskrbela, da je prišlo do izenačenja.

Tretji niz Kamničankam, Primorke v četrtem vrnile udarec

Tretji niz je gladko pripadel Kamničankam, toda Primorke so v četrtem vrnile udarec, s tem so pokazale, da se nikakor ne mislijo predati. Tie-break je odločal zmagovalke tudi na polfinalni pokalni tekmi v Braslovčah. Takrat, pred več kot mesecem dni so slavile koprske odbojkarice, tokrat pa so bile uspešnejše Kamničanke.

"Že po tekmi v Kamniku sem dejal, da je popolnoma vseeno, ali bomo zmagali po treh, štirih ali petih nizih. Uspelo nam je v petem, čeprav je škoda, da nismo v četrtem izkoristili priložnosti, ki se nam je ponudila. Toda to, da smo se po tem nizu pobrali, je velika stvar in dekleta si zaslužijo pohvale. V finalu bomo lahko igrali sproščeno, vendar si želimo še kaj več, kot le igrati v njem. Branik je v prednosti, vendar bomo iskali svojo priložnost. Vsaka tekma bo nova zgodba, prvak pa bo tista ekipa, ki bo prej zmagala na treh tekmah. Verjamem, da lahko naredimo to, kar smo si potihem želeli že na začetku sezone." je dejal kamniški trener Gašper Ribič.

Marko Kalc, trener Luke Kopra pa je dejal: "Po padcu v tretjem nizu smo se vrnili v igro, v petem nizu pa so odločale nianse, do izraza pa je prišla tudi večja kakovost kamniške ekipe. Žal nismo zdržali ritma prvega niza. Na drugi strani so Kamničanke zelo dobro igrale v polju in zasluženo zmagale. Nam še nekaj manjka, ne preostane nam drugega, kot da delamo naprej. En cilj smo z uvrstitvijo v finale pokala dosegli, zdaj bomo skušali v prvenstvu osvojiti tretje mesto, tako da na najlepši možni način končamo letošnjo sezono."