KOPRČANI IZ KIDRIČEVEGA S TOČKO: Pred vrati primorski derbi

Nogometaši Aluminija in Luke Koper so se v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z 0:0.

Nogometaši Aluminija so še drugo prvenstveno tekmo zapovrstjo na domačih tleh odigrali 0:0. V prejšnjem krogu so tako igrali proti Gorici, včeraj pa proti Kopru. Skupno je sicer doslej dosegel devet zadetkov, toliko kot Koper, ki pa ima sedem točk več in je s tekmo manj na petem mestu. Aluminij je predzadnji.

Koprčane v sredo čaka najprej zaostala tekma 9. kroga v Novi Gorici, nato pa bodo v soboto v 12. krogu gostili Velenjčane.

V prvem polčasu so nekaj več pokazali domači nogometaši, ki so predvsem v zaključku prvega dela večkrat streljali. Skupaj so zbrali šest strelov v prvih 45 minutah, toda večinoma so bili vsi nenatančni. Enega bolj nevarnih je v 27. minuti z glavo sprožil Blaž Kramer, a je tudi on zgrešil cilj. Na drugi strani Koprčanom, pri katerih sta manjkala kaznovana Jan Andrejašič in Senijad Ibričić, nikakor ni uspelo izpeljati kakšne nevarnejše akcije. Večina se jih je končala še pred kazenskim prostorom domačih.

Če je bil prvi polčas vse prej kot razburljiv, pa je bil uvod drugega bistveno bolj zanimiv. Že v 48. minuti je Lovro Bizjak po indirektnem prostem strelu z roba kazenskega prostora dobro meril, a je bil Vasja Simčič na mestu. Dve minuti pozneje je na drugi strani s podobnega položaja prosti strel izvedel Danijel Pranjić, a je žoga zletela malce mimo gola. V 52. minuti pa je pred vrati domačih žogi smer spremenil Zlatan Muslimović, a zadel le vratnico Aluminijevega gola.

V 61. minuti je malce zunaj kazenskega prostora Kopra do strela prišel Dejan Krljanović in tudi on zatresel vratnico. V 70. minuti je po kotu Aluminiju prek Josipa Zebe uspelo zadeti, a so sodniki zadetek razveljavili zaradi domnevnega prekrška nad Simčičem. Sledila je enakovredna igra brez posebej nevarnih akcij, malce pred koncem pa je do strela z desne strani iz bližine prišel Toni Datković, toda tudi on zgrešil cilj.

denis |  26 .09. 2016 ob  14: 35
Koncno menjava trenerja.
ibro |  26 .09. 2016 ob  14: 06
Cestitke kanarckom !
trifko |  26 .09. 2016 ob  13: 17
ti še naprej analiziraj tako kot to dela protega in podobni pred kakšno tekmo in po tekmi,bla-bla-bla,ta protega je igrao iampak je slab analitik in napovdovalec;eno govori na igrišču pa je čist nekaj drugeg.ztabo nočem debatiratgdo kolk pozna teoriju,pon mi je curac takšnih ki pametujo.v nogometu če nimaš karizmu,občutek in inogometnu intelegeciju nimaš kaj iskat v fuzbalu.tebi želim vso srečo v analizi in lep pozdrav zmoje strani
@hoemano |  26 .09. 2016 ob  12: 25
28-letnik trenira Hoffenheim, kateri igra v prvi nemški ligi.
@trifko |  26 .09. 2016 ob  12: 23
1. Sem taktični analist za en nemški nogometni klub in pišem tudi taktične analize (za ZDF in tudi druge strani).
2. V Sloveniji ne moreš delat licence, če nisi treniral nogometa (po zakonu NZS).
3. In evo eno vprašanje kjer bom hitro ugotovil koliko pojma imaš. Na koliko delov se deli igrišče (na treningu seveda) bi razvoju taktike in gibanje igralcev v teh prostorih?
Ko boš na to pravilno odgovoril lahko debatiramo naprej.

trifko |  26 .09. 2016 ob  12: 14
jaz ko sem brco in treniro nogomet ti si verjamem biu še v jajcih,danes preberu dve brošurice o nogometu in že delaju ispit za trenerja.poznam tipe kot so-da ih nenaštevam.nikoli niso igrali a danes so trenerji,a ti misliš da v nogometnoj akadeniji delajo akademici,dovolj je samo da imajo dog jezik in so že trenerji..vodit trening in tekmo če si gdaj igrao je mala malica,problem je če si teoretičar brez občutka,takš kot je obradović pa je problem
homeano |  26 .09. 2016 ob  10: 26
Moštvo katero predentira na sam vrh lestvice ne more voditi trener začetnik(26 let).On se mora kaliti v nižjih ligah . Če smo toliko denarja uložili v igralce,bi lahko tudi afirmiranega trenerja kupili.
ivo |  26 .09. 2016 ob  09: 02
Ze zdej zafurana sezona.Cas za spremembe in to takoj.Sedmo mesto v prvenstvu je edni realni dosegljiv cilj.Vec kot katastrofa.