Izolski kickboxerji slavili v Ormožu

Minulo soboto se je v Ormožu odvijal drugi turnir za državno prvenstvo v point fightingu za leto 2013, ki je bil za člane Kickboxing kluba KIT Izola še uspešnejši od  uvodnega turnirja v Zagorju.

Nastopilo je 14 tekmovalcev iz vseh starostnih kategorij. V klubu so bili veseli nastopov  Admirja Sinanbegovića in Tadeja Cotiča. Njun "come back" je bil izredno uspešen, saj sta slavila v "najtežjih" težnostnih kategorijah. V kategoriji  do 94 kg je prvo mesto osvojil Admir Sinanbegović, Tadej Cotič pa v kategoriji nad 94 kg. Pohvaliti gre prav vse nastope Izolanov, ker so prikazali tehnično dovršene in srčne borbe.

Nejla Spahić v modri opremi.

Skupno so osvojili pet prvih mest. Poleg Sinanbegovića in Cotiča sta prvo mesto osvojila še Matija Gregorič v kategoriji starejših kadetov do 52 kilogramov, Jaka Hudales pa v kategoriji mladincev in članov do 74 kilogramov.

Klub KIT Izola se je ob tej priložnosti zahvalil staršem za pomoč pri vodenju obetavnih mladih borcev.

Na Ormoškem turnirju je sodelovalo 300 tekmovalcev iz 22 klubov. Finalni, tretji turnir se bo odvijal 25. maja na Ptuju. Še pred tem pa bodo izolski kickboxerji nastopili 13. aprila na močnem mednarodnem turnirju Yokoso Dutch Open 2013 v Amsterdamu.