Italijani zmagali v Terenčanu, Slovenci tretji

Italijanska speedwayska ekipa je sinoči zmagala na kvalifikacijski dirki za ekipno svetovno prvenstvo v domačem Terenčanu pri Vidmu in si zagotovila napredovanje v naslednji krog tekmovanja. Slovenija, za katero je nastopil tudi najboljši dirkač Matej Žagar, je za Nemčijo končala na tretjem mestu.

Terenčan je gostil kvalifikacije, iz katerih je le prvo mesto vodilo v polfinale v britanskem King's Lynnu konec julija, kamor so bile že prej uvrščene domača britanska ekipa, Avstralija in ZDA.

Italijani, vozili so Nicolas Covatti, Michele Castagna, Mattia Carpanese in Nicolas Vicentin, so na koncu zbrali 36 točk. Drugi so bili Nemci Martin Smolinski, Kai Huckenbeck, Tobias Kroner in Tobias Busch, ki so s 33 točkami le za eno premagali Slovenijo.

V slovenski ekipi je izstopal član elitnega tekmovanja serije Grand Prix Matej Žagar, saj je bil z vsemi možnimi 21 točkami najboljši posameznik dirke in je tako tudi prispeval levji delež k slovenskemu izkupičku 32 točk. Aleksander Čonda jih je dodal šest, Matic Voldrih štiri, Denis Štojs pa eno. Za Slovenci so bili četrti Rusi s 26 točkami.

Ekipno svetovno prvenstvo se bo nadaljevalo s polfinalnima dirkama v King's Lynnu in švedskem Vasterviku, kjer se bodo merile Švedska, Češka, Danska in Latvija. Zmagovalca se bosta neposredno uvrstila v finale v Bydgoszczu 2. avgusta, v katerem so že domačini Poljaki, za zadnje mesto pa se bodo v kvalifikacijah borili drugo- in tretjeuvrščeni iz polfinalnih dirk.