GAŠPAR MIŠIČ SE NE BRANI DELA: "Plačati bodo morali! Do izteka mandata 2018 grem lahko nazaj v Luko"

Koper

Potem, ko je koprsko višje sodišče pravnomočno odločilo, da je bil sklep o odpoklicu Gašparja Gašparja Mišiča s funkcije predsednika uprave Luke Koper aprila 2014 ničen, Mišič pravi epilog šele pričakuje. Kot pravi, bo to šele takrat, ko bodo odgovarjali tisti, ki so ravnali nezakonito. Luka bo morala denar izplačati, pravi Mišič. Do septembra 2018, ko mu poteče mandat predsednika uprave, je pripravljen ponovno prevzeti vodenje državnega pristanišča. V nasprotnem primeru mu bodo morali izplačati tudi ta denar.  

"Ponudil sem jim, da me vzamejo nazaj, ko je sodišče sprejelo odločitev na prvi stopnji in jim v tem primeru ni potrebno ničesar plačati. Sedaj, ko je zadeva postala na višjem sodišču pravnomočna, bodo morali zagotovo plačati. Še dve leti grem lahko tudi nazaj v Luko, kakorkoli želijo. Dela se ne branim in vem kaj Luka potrebuje," pravi Gašpar Gašpar Mišič.

Nadzorni svet Luke Koper, ki je leta 2014 z mesta predsednika uprave družbe razrešil Gašparja Gašparja Mišiča, je ravnal z vso dolžno skrbnostjo in izključno v interesu družbe, so zatrdili v Luki Koper. Po odločitvi višjega sodišča, ki je pravnomočno odločilo, da je bil sklep ničen, so napovedali aktivnosti za zaščito interesa družbe.

Po mnenju Gašparja Mišiča je popolnoma logično, da delovno sodišče ne more odločiti bistveno drugače, niti revizija na vrhovno sodišče. Zanj pa je to najbolje naložen denar. Ker ne želi finančno prizadeti družbe, meni, da bi morali finančno odgovornost sprejeti člani nadzornega sveta, ki so ravnali nezakonito.

Poleg odgovornosti, poudarja Mišič, gre tudi za moralo in etiko, zato pričakuje, da bo, v kolikor člani nadzornega sveta odgovornosti ne bodo sprejeli, ukrepal lastnik oziroma vlada. "Kaj bodo naredili, je v njihovih rokah," je dejal Mišič.

Mišičev odvetnik: delovno sodišče ima malo manevrskega prostora

Po mnenju Mišiča bi morali odgovarjati vsi štirje nadzorniki, ki so glasovali za njegovo razrešitev. Med njimi je tudi sedanja predsednica nadzornega sveta Luke Koper, Alenka Žnidaršič Kranjc. "V medijih je nekajkrat dala jasno izjavo, s katero je potrdila, da je bil namen njenega prihoda v Luko, da se reši Mišiča. Uresničila je svoj namen. Navedbe v sklepu o razrešitvi niso bile potrjene niti z materialnimi dokazi niti s pričami. Nasprotno, ugotovilo se je, da sem ravnal skrbno in odgovorno," razlaga Mišič.

Po besedah Mišičevega odvetnika Uroš Križaneca ima delovno sodišče zelo malo manevrskega prostora, da bi določilo drugače. Višje sodišče se je namreč v celoti strinjalo s prvostopenjskim, da Mišič ni zlorabljal preferenčnega glasu, kot so mu očitali nadzorniki, saj je bilo 98 odstotkov sklepov uprave sprejetih soglasno.

"Vse, kar je bilo navedeno v sklepu o odpoklicu, se je izkazalo za neresnično. Zdaj bomo v osmih dneh predlagali nadaljevanje pravde na delovnopravnem sodišču. Ta je bila prekinjena do pravnomočne odločitve o ničnosti sklepa na višjem sodišču. Zaradi jasne sodbe višjega sodišča pričakujem, da bo tudi delovno sodišče ugotovilo nezakonitost odpovedi delovnega razmerja," je dejal Križanec.

Gašpar Mišič sicer še ne ve, koliko natančno mu bo morala Luka Koper plačati. Po nekaterih ocenah bi lahko izplačilo znašalo od 700.000 do 800.000 evrov. Gašpar Mišič je že privolil v polovični znesek, če bi mu odškodnino izplačali takoj, vendar Luka v tak dogovor ni privolila.

Nadzorni svet Luke Koper je sicer Gašparja Mišiča razrešil aprila 2014, in sicer zaradi "nedelovanja uprave", kot je tedaj povedala predsednica nadzornega sveta Alenka Žnidaršič Kranjc. Štirje nadzorniki so glasovali za, štirje pa proti razrešitvi, medtem ko se je eden vzdržal. Ključen je bil glas Žnidaršič Kranjčeve, ki ima večjo težo.

Deli novico:

Za spodnjega |  30 .11. 2016 ob  09: 23
Na račun odpovedi Habarju je v firmo pripeljal tri "svoje " iz Pirana.
Enega potetoviranega, med zadnje pripeljanimi v firmo Marjetica, pa so odpeljali "specialci " .

@veleumi |  29 .11. 2016 ob  21: 36
ki proti haber jožetu podpirate GGm Vas je lahko samo sram.GGM pa še tolko bolj.
Andi |  29 .11. 2016 ob  18: 26
Morda bo dobil odškodnino, vodstvenega položaja pa prav gotovo ne. Hvalabogu saj je ceneje plačat plače za nazaj kot narediti miljonsko škodo luki če ga ponovno postavijo.
oj |  29 .11. 2016 ob  16: 07
pijanček
@Hana |  29 .11. 2016 ob  12: 49
-1
Prav imaš, naj se sooči s posledicami. Saj je vedela kaj počne.
Hana |  29 .11. 2016 ob  12: 47
Seveda Znidarsic Kranjc molci, ce pa ne ve kako bi se na to odzvala... Bo treba sprejet posledice
Ole |  29 .11. 2016 ob  11: 42
Mišič Luki ne želi nikakor škoditi, škodijo ji določeni posamezniki. Alenki se to ni posrečilo.. Zdaj bo pa morala odgovarjati za to. Hja, tako to je.
Aeaea |  29 .11. 2016 ob  10: 50
AŽK prevzemi odgovornost!
Miško |  29 .11. 2016 ob  10: 30
tako se dela. Boljše, da je on predsednik, ne pa oseba, ki dela na takšen način kot je Kranjčeva :)
:)
Dmitrij |  29 .11. 2016 ob  10: 27
@Pomorski strojnik Splošne plovbe | danes ob 09:22 mone vladajo na Obali?? Kdo so te mone? Naj gre kdo drug, če bo boljši. Alenka Ž.K. se na svoji funkciji ni ravno izkazala. Mišič vsaj ni nezakonito nekoga želel odstavlat s položaja ... Ona pa si je njega dat s položaja zadala za cilj, dvomim, da je to normalno. Lahko bi si zadala kakšne bolj konstruktivne cilje, ki bi pomagali družbi. Ne pa, da želi škodovati nekomu ... in potem se je sedaj opekla.
Točnotako! |  29 .11. 2016 ob  10: 23
Morali bi finančno odgovornost sprejeti člani nadzornega sveta, ki so ravnali nezakonito, prav je povedal Mišič.
Koprčanka |  29 .11. 2016 ob  09: 40
Bravo Mišič, prav je da ti vsaj denar izplačajo. Če so kršili zakon naj za to še odgovarjajo.
1