DONČIĆ GLAVNA ZVEZDA V MADRIDU: Dallas je gostoval pri njegovem nekdanjem klubu (FOTO, VIDEO)

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić in njegov Dallas sta včeraj končala čezoceansko pripravljalno turnejo pred začetkom sezone lige NBA. Dallas je gostoval pri nekdanjem Dončićevem klubu, madridskem Realu, in na koncu izgubil s 123:127.

Dončić je bil glavna zvezda dogajanja pred in med tekmo v Madridu. Predstavniki domačega kluba so se mu za prispevek k uspehom kluba v preteklosti zahvalili z darilom, Dončić je pozdravil tudi številne navijače obeh klubov, ki so ga pričakali pred dvorano, s soigralci pa je opravil tudi trening v dvorani Reala.

Na tekmi je sicer imel bolj simbolično vlogo, saj je odigral le uvodnih pet minut, potem pa se je umaknil na klop. V tem času je dosegel tri trojke (met 3-5), zgrešil še en met iz igre in v končno statistiko tekme ob devetih točkah dodal še eno podajo.

Luka reunites with his 2018 @euroleague Champion team ???? #MavsInMadrid #MFFL

Posted by Dallas Mavericks on Utorak, 10. oktobar 2023.

Njegovi sedanji in nekdanji soigralci so nato uprizorili dokaj ekshibicijsko tekmo brez prave obrambe, v kateri sta obe ekipi že precej pred koncem presegli stotico.

Na koncu je po preobratu v zadnjih minutah Real zmagal s 127:123 (38:37, 65:71, 90:99). Pri ameriški ekipi je bil najbolj razpoložen Tim Hardaway z 21 točkami, pri Realu pa Facundo Campazzo z 20.

Luka’s emotional welcome back from Real Madrid

Luka’s welcome back to Madrid is one to remember ???? #MavsInMadrid #MFFL

Posted by Dallas Mavericks on Utorak, 10. oktobar 2023.

Dončić je pred včerajšnjim dvobojem v Madridu v Abu Dabiju nedavno odigral le prvi polčas ob drugem zaporednem porazu Dallasa proti Minnesoti (96:104), v 19 minutah pa je dosegel 18 točk. Na prvi tekmi med tema kluboma pa je slovenski zvezdnik prav tako igral le v prvem polčasu ter v 17 minutah dosegel 25 točk in pet skokov ob porazu z 99:111.

Po včerajšnji tekmi košarkarje Dallasa pred začetkom sezone v NBA čaka le še ena pripravljalna tekma, in sicer v noči z 20. na 21. oktober proti Detroit Pistons. Redni del sezone bodo začeli v noči s 25. na 26. oktober proti San Antonio Spurs.