BORBENA IGRA KOPRČANOV: Premalo za presenečenje proti Portu

Rokometaši Kopra 2013 so na sobotni povratni tekmi drugega kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču izgubili proti portugalskemu Portu z 22:26 (12:14).

Koprčani so vse možnosti za preboj v tretji krog drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini zapravili na prvem dvoboju na Pirenejskem polotoku, ko so izgubili s sedmimi goli. Na povratni tekmi v domači Bonifiki so se skušali vsaj z zmago posloviti od Evrope, a so jim načrte pokvarili povsem spodobni rokometaši iz Porta.

Po izpadu Kopra iz tega tekmovanja bosta slovenske barve v tretjem krogu zastopala velenjsko Gorenje in Riko Ribnica, ki sta bila v drugem krogu prosta.

Izbranci koprskega trenerja Zorana Jovičića so bili v prvem polčasu vseskozi v zaostanku, v drugi polovici tekme pa so se vendarle razigrali in v 42. minuti povedli s 17:15. V nadaljevanju so se trudili po svojih najboljših močeh, s hitro igro skušali nadomestiti svoj velik primanjkljaj v centimetrih in kilogramih, a se jim ni izšlo. Rokometaši portugalske ekipe so strnili svoje vrste in tekmo v prelomnih trenutkih brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca.

V koprski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Grega Krečič z osmimi goli, Nejc Planinc je prispeval tri zadetke.

Res je |  20 .10. 2016 ob  08: 44
Uh ja, le kje so cajti derbijev Koper - Izola, ko je stadion pokal po šivih, na tribunah pa noro vzdušje... :/
miximaxi |  17 .10. 2016 ob  15: 06
Fantom čestitam, kljub porazu! Igra je bila dobra, borili so se do konca. A Porto je žal zmagal. Nič ne de. Časa
za ponovni vzpon Kopra in teh mladih obetajočih rokometašev je vsekakor dovolj.
Celotni ekipi iskrene čestitke . Je pa res, da so gledalci v dvorani svoje rokometaše vzpodbujali res zelo "klavrno".
Manjka prava energija med publiko.
Koprčan |  17 .10. 2016 ob  11: 43
Realno ni bilo možnosti. Portugalci pač občutno premočni, zato s(m)o bili daleč od uspeha. Malce bi pokaral občinstvo, ker je bilo vse preveč mrtvo v dvorani. Napovedalo se je super vzdušje, nato pa ni bilo "boh ve kaj". Sicer pa vseeno vas čast klubu. Hiter prehod iz 2.lige do Evorpskih pokalov...