Omerzel: projekt Južni tok ni ogrožen

Slovenija

Natančna usoda projekta gradnje plinovoda Južni tok v Sloveniji tudi po današnjem sestanku predstavnikov infrastrukturnega ministrstva in družbe Plinovodi ni znana. Resorni minister Samo Omerzel poudarja, da je Slovenija do Rusije izpolnila vse zahtevane pogoje, prvi mož Plinovodov Marjan Eberlinc pa dodaja, da delajo, kot da se ni nič zgodilo.

Minister za infrastrukturo in prostor Samo Omerzel je prepričan, da je projekt Južni tok strateško pomemben projekt za EU in Slovenijo, zato naša država ocenjuje, da njegov nadaljnji obstoj zaradi zadnjih dogovarjanj med ruskim plinskim podjetjem Gazprom in avstrijskim OMV ni ogrožen, so sporočili z ministrstva.

Glede na dejstvo, da je Slovenija izpolnila vse obveznosti iz meddržavnega sporazuma in da v celoti podpira sodelovanje v tem projektu z vidika diverzifikacije poti oskrbe s plinom tudi v evropskih okvirih, ter zlasti zaradi pospešenega umeščanja v prostor na slovenski strani ocenjujejo, da je Slovenija v primerjavi z Avstrijo pri projektu Južni tok v pomembni prednosti.

"Delamo, kot da se ni nič zgodilo. Projekt Južni tok se nadaljuje. Glede na začrtano terminsko dinamiko bi moral plinovod začeti obratovati leta 2018," je dejal direktor družbe Plinovodi Marjan Eberlinc.

Omerzel je spomnil, da je ta vlada projekt Južni tok ves čas obravnavala prednostno, zlasti v primeru potrebnih umeščanj v prostor in sprejemanja državnih prostorskih načrtov.

"Slovenska stran je do ruskega investitorja izpolnila vse zahtevane pogoje. Verjamem, da se bodo naša prizadevanja na koncu tudi obrestovala ter da bomo kot enakopraven partner ene od petih evropskih držav v tem projektu uresničili pomembno energetsko investicijo v vrednosti ene milijarde evrov v začrtanem terminskem planu," je povedal.

 

Deli novico:

zvizgac |  09 .05. 2014 ob  08: 50
omerzelu se izreceno odpusca kot vsem bolanim na dusi
kone |  07 .05. 2014 ob  20: 21
važno da naši delajo kot da se ni nič zgodilo - že leta in leta
sveti jurij |  07 .05. 2014 ob  20: 06
Južnega toka v Sloveniji ne bo. So ga že dobili avstrijci.
malo plina prosim |  07 .05. 2014 ob  18: 58
Ce je vse podpisano ne vem zakaj se ne bi tudi juzni tok zgodil.
Vseeno mi je to sumljivo saj Eu ne dovoli in zuga da ga je yreba opustit.