PREKINJEN ZMAGOVITI NIZ: Sixt Primorska klonila na domačem parketu

Košarkarji Sixt Primorske so v 8. krogu lige Nova KBM izgubili proti Iliriji s 70:72 (19:25, 36:44, 53:59).

Košarkarji Ilirije so prekinili niz treh zaporednih zmag vodilne Sixt Primorske, sami pa vknjižili četrto, drugo po vrsti.

Sixt je bil v vodstvu zgolj slabi dve uvodni minuti (5:3), nato so ilirijani z delnim izidom 8:0 povedli z 11:5, nekaj kasneje je nase spet opozoril Žan Mark Šiško, ki je prispeval osem zaporednih točk za ljubljansko ekipo, ki je v osmi minuti vodila 19:7, Primorcem pa se je v zaključku prve četrtine le uspelo nekoliko bolj približati (25:19). Po 13 minutah igre je bil izid 26:28, a je Ilirija našla odgovor - delni izid 7:0. Ko so gosti spet našli nekaj košev prednosti, so jo brez večjih težav zadržali in na velik odmor nesli osem točk (44:36).

Po minuti tretje četrtine so domači prišli do treh točk zaostanka (41:44), a so Ljubljančani hitro spet vrnili, tokrat z delnim izidom 10:0. Sixt Primorska je v zaključku tretje četrtine spet zaigrala veliko bolje in v 29. minuti po zaslugi Shawna Kinga ujela priključek (53:54), v zadnjih 47 sekundah četrtine pa prejela pet točk in Ilirija je bila spet v nekaj višji prednosti (59:53).

Primorci so še naprej lovili tekmece, sredi zadnje četrtine prišli na 64:65, vendar so gosti vselej imeli pripravljen odgovor. Tako je bilo tudi v zaključku, ko jim je uspelo zadržati priigrano prednost.

Prvi strelec tekme je bil Žan Mark Šiško z 22 točkami, k temu je dodal še devet skokov, pet podaj ter tri ukradene žoge.

Sixt Primorsko v naslednjem krogu čaka Krka. Tekma bo v nedeljo.

"Čestitke košarkarjem Ilirije za zasluženo zmago. Imeli so preprosto večjo željo po zmagi kot mi. Ujeli so nas na dan, ko nismo bili razpoloženi. Na tekmi nismo bili takšni, kot bi morali biti na vsaki tekmi. Manjkala je osredotočenost ter energija. Lovili smo jih skozi celotno tekmo, a jih na žalost nismo ujeli. Gremo naprej," je po tekmi povedal trener Sixt Primorske Jurica Golemac, Saša Dončić, strateg Ilirije, je dejal: "Proti eni najboljših ekip v ligi Nova KBM smo prišli do velike zmage. Ponosen sem na svoje fante. Menim, da smo najlepše presenečenje dosedanjega dela državnega prvenstva."