Portoroški košarkarji klonili doma

Piran

Košarkarji Hopsov Polzele so v 3. krogu lige Telemach premagali Portorož s 74:72.

V dvoboju ekip, ki do tega kroga še nista okusili zmage, so Polzeljani prišli do tesnega uspeha. Zagotovili so si ga šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 23:15.

Pred tem je bil Portorož ves čas v vodstvu, ki pa ga kljub pomoči Saša Ožbolta in dobri igri Alena Hodžića (23 točk) ter Dejana Čigoje (18) ni znal povišati na varno razdaljo. Ko se je tekma prevesila v odločilno fazo, sta na sceno stopila najizkušenejša moža pri Hopsih - 40-letni Goran Jagodnik (20 točk, 11 skokov) in pet let mlajši Samo Udrih (18 točk). Ključna je bila prav trojka slednjega, ki je v zadnji minuti zadel za štiri točke prednosti Hopsov (73:69), česar gostitelji kljub naporom niso več uspeli nadoknaditi.

V četrtem krogu v sredo, 29. oktobra, bodo Hopsi gostili Grosbasket, Portorož pa se bo znova doma pomeril z novincem v ligi Telemach, Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo, ki bo prav tako naskakoval premierno zmago v novi sezoni.