Košarkarji Splošne plovbe slavili doma

Piran

Košarkarji Portoroža so v 10. krogu lige Telemach premagali Elektro z 82:68 (19:19, 40:40, 65:53).

Po dveh zaporednih porazih so košarkarji Portoroža znova razveselili zveste spremljevalce. V devetem nastopu v ligi Telemach so zabeležili tretjo zmago. Elektra na drugi strani ostaja še brez zmage in iz kroga v krog postaja edini resni kandidat za izpad iz elitne druščine. Zdaj ima za najbližjima tekmecema, Portorožem in Hopsi, ki sta v tem krogu zmagala, že tri zmage zaostanka.

Portorož je dve točki osvojil v tretji četrtini, ki jo je dobil s 25:13, Pred tem in po tem je bila tekma izenačena. Na glavni odmor sta ekipi odšli poravnani (40:40), Elektra je nato še povedla s 44:42, temu pa je sledil delni izid 18:0, tako je imel Portorož v 28. minuti prednost 60:44.

Tekmo odločile izkušnje

A Šoštanjčani se niso vdali. Vztrajno so nižali zaostanek in se pet minut pred koncem približali na 70:65. Tu pa so na sceno stopile izkušnje oziroma Stipe Modrić ob pomoči Nejca Bude (11 točk) in Vjekoslava Petrovića (10 točk, 12 skokov). Modrić je v zadnji četrtini dosegel deset od svojih 21 točk, od tega osem v ključnih trenutkih. Portorož je tako naredil 11:0 in rešil vprašanje zmagovalca.

Stipe Modrić je imel drugi najvišji statistični indeks kroga lige Telemach (28) - met iz igre 7:9 (8 skokov, 3 podaje), Sašo Ožbolt je prispeval 15 točk, Jure Močnik pa 14. Pri Elektri sta po 17 točk dosegla Sanel Bajramlić in Sven Malus.

V 11. krogu (20. 12.) bo Portorož gostoval v Rogaški Slatini, Elektra pa se bo doma pomerila s Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo.

hahahahahaha |  15 .12. 2014 ob  18: 10