GOL TIK PRED ŽIVŽGOM: Tri dni odmora, potem dalje

Tik pred sodnikovim žvižgom so koprski prvoligaši na petkovi tekmi z Gorico zatresli nasprotnikovo mrežo. Na 1:1 je izenačil Marin Jurina. Vsaka točka šteje, pravi trener Slavko Matić. Sledijo trije zasluženi dnevi odmora.

Goričani so v prvem polčasu večkrat nevarno ogrozili koprska vrata, a se je vratar Vjekoslav Tomić dobro izkazal. V 43. minuti je z razdalje 25 metrov proti goriškim vratom poletela žoga Lea Štulca, a jo je vratar Gorice Grega Sorčan uspel zaustaviti.

V 53. minuti so s strelom Mihe Gregoriča Novogoričani prevzeli vodstvo. Lepe priložnosti so na strani Kopra imeli Ivor Horvat, Fabian Lokaj, ki je kljub poškodbi poskusil zadeti z glavo, pa Jakov Biljan in Jaka Štrosmajer. Sorčan je bil vselej na pravem mestu.

V zadnjih minutah srečanja je za preobrat poskrbel Jurina, ki je v sodnikovem podaljšku s polvisoko žogo v gneči pred golom zadel za izenačenje. To je Kopru prineslo dodatno točko in ekipo dvignilo na šesto mesto na lestvici.

Koprčani 3. aprila gostujejo v Zavrču. Gorica se bo dan prej pomerila z Mariborom.