DONČIĆ JE NEUSTAVLJIV: Enajstič igralec tedna, kljub udarcem in šivom je ob zmagi dosegel trojni dvojček (VIDEO)

Slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić je bil izbran za igralca tedna v zahodni konferenci lige NBA. To priznanje je prejel drugič v tej sezoni in enajstič v karieri.

Dončić je v preteklem tednu popeljal Dallas Mavericks do štirih zmag. Imel je povprečje 31,3 točke, 10,5 skoka, 8 podaj in 1,8 ukradene žoge v 37,5 minutah igre. Iz igre je metal 51,3-odstotno ter 44,2-odstotno za tri točke.

Dallas je tekmece - v gosteh je ugnal New York, Philadelphio in Brooklyn ter doma Oklahomo City - premagal s povprečno razliko 21,8 točke.

24-letni Ljubljančan je pred vikendom All Star, na katerem bo sodeloval petič in četrtič tekmo začel v prvi postavi, prvi strelec lige NBA s povprečjem 34,5 točke.

Dončićev trojni dvojček ob zmagi proti Washingtonu

Košarkarji Dallas Mavericks pa so ponoči zabeležili še eno, peto zaporedno zmago. V svoji dvorani so s 112:104 ugnali Washington Wizards. Dončić, ki je zaradi udarca v obraz med tekmo prejel nekaj šivov, je ob zmagi dosegel trojni dvojček s 26 točkami, 15 podajami in 11 skoki.

Dallas (31-23) je na lestvici zahodne konference ostal na osmem mestu, a je tam na vrhu vse bolj strnjeno. Pet zaporednih zmag je največ to sezono, pred tem so dvakrat povezali štiri uspehe.

Za zmago domačih (31-23) je bila ponoči dovolj odlična zadnja četrtina, potem ko so večji del drugega polčasa in tretjega dela igre zaostajali.

Big dub, big numbers ???? ???? @lukadoncic’s sixth game this season with 25+ points and 15+ assists, tied for the most in the...

Posted by Dallas Mavericks on Ponedjeljak, 12. februar 2024.

Najvišja prednost odpisanega Washingtona (9-44) je še na začetku zadnjega dela igre znašala 11 točk, a so domači proti eni najslabših zasedb lige nato le strnili vrste, kljub temu da so okoli pet minut igrali brez Dončića.

Ta je ob koncu tretje četrtine prejel udarec v brado ter nato posledično nekaj šivov. Vrnil se je osem minut pred koncem in kolegom pomagal nadoknaditi zaostanek ter obrniti potek srečanja za dokaj zanesljivo zmago.

"Tekma je potekala preveč v slogu, zdaj mi, zdaj oni. Ne gre za nespoštovanje do njih, ampak naši obrambni temelji niso bili pravi, malce smo zaostajali pri rotaciji," je na prvi polčas po tekmi pogledal Kyrie Irving.

FLEX ON 'EM, 42 ????

Posted by Dallas Mavericks on Ponedjeljak, 12. februar 2024.

"V drugem delu smo strnili vrste. Imeli so že 11 točk prednosti, a vedeli smo, da ne smemo dovoliti, da nam ta tekma spolzi iz rok. To bi bil eden takšnih porazov, ki bi ga bilo težko prežvečiti in po katerem bi se morali zazreti v ogledalo. To je bil test, na katerega smo se dobro odzvali," je še dodal ameriški zvezdnik.

Tako Dončić kot Irving sta ob zmagi dosegla po 26 točk. Ljubljančan je dosegel 10. trojni dvojček v sezoni, saj je v statistiko vpisal še 15 podaj in 11 skokov. Iz igre je zadel osem od 16 metov, od tega dva od sedmih za tri točke ter osem od enajstih s črte prostih metov. Dosegel je tudi dve blokadi.

Dvoboj proti nekdanji ekipi je zaznamoval tudi Daniel Gafford. Na drugi tekmi po menjavi ob koncu prejšnjega tedna je dosegel 16 točk, 17 skokov in pet blokad. Pri Washingtonu je 25 točk dosegel Deni Avdija, 23 pa Kyle Kuzma. Ob 14 točkah je 16 podaj zbral Tyus Jones.

Naslednji in zadnji dvoboj pred aktivnostmi All star Dallas čaka v noči s srede na četrtek, ko bo v svoji dvorani gostil San Antonio Spurs (11-43).

Spurs so na krilih trojnega dvojčka novinca Victorja Wembanyame opravili s Toronto Raptors (19-35). Dvajsetletni Francoz je ob zmagi s 122:99 dosegel 27 točk, 14 skokov in kar 10 blokad. S tem je postal četrti novinec s trojnim dvojčkom z blokadami v zgodovini lige NBA.

V obračunu vrha zahodne konference so košarkarji Minnesote Timberwolves (37-16) ugnali Los Angeles Clippers (35-17) s 121:100. Karl-Anthony Towns je za zmagovalce dosegel 24 točk, eno manj pa njegov moštveni kolega Anthony Edwards.

Tudi na vzhodu sta se pomerili dve izmed boljših ekip. Philadelphia 76ers (32-21) so presenetljivo brez Joela Embiida ugnali Cleveland Cavaliers (35-17) s 123:121. Konjeniki so v zadnji minuti in pol skorajda nadoknadili zaostanek desetih točk, a je Darius Garland zgrešil met za zmago.

Zmage so se ponoči veselili tudi košarkarji Miluwakee Bucks (35-19) proti Denver Nuggets (36-18). Bucks so po zaslugi Giannisa Antetokounmpa, ki je dosegel 36 točk in 18 skokov, slavili s 112:95. Pri prvakih je Nikola Jokić dosegel 29 točk, 12 skokov in osem podaj.

Na zahodu pred Dallasom ostaja New Orleans (32-22). Pelicans so pri Memphis Grizzlies (18-36) slavili s 96:87 in so peti v svoji konferenci. Za Teksašani pa so Golden State Warriors (26-25). Ti so nad 50-odstotni prag prišli z zmago proti Utah Jazz (26-28) s 129:107. Za bojevnike je to peta zmaga v nizu.