Na španski fiesti Cimos ni imel možnosti za uspeh

Kljub veliki borbenosti koprski rokometaši niso bili kos višjim in težjim Špancem, ki so igrali v popolni postavi. Poleg poraza pa je slaba volja prisotna tudi zaradi poškodbe Konečnika.

Naturhouse La Rioja - Cimos Koper 35 : 28 (19 : 14)

Dvorana Palacio de los sportes, gledalcev 4000, sodnika: Pichon, Reveret (Fra), delegat EHF: Francis Leon Donven (Lux)

La Rioja: Martinez, Goncalves 4, Mindeguia 2, Arrieta 2, Velasco, Ajo 2, Tioumentsev, Pavan 5, Lopez 3, Aguinalde, Bozalongo, Cuartero 2, Čuruvija 3, Rodriguez 4, Da Costa 8, Abrao

Trener: Gonzalez Fernandez

Izključitve: 4 minute; 7-metrovke: 10/6

Cimos Koper: Dobelšek 1, Bombač 7, Škof, Poklar 2, Vran, Hrastnik, Konečnik 1, Rapotec 3, Gavranović 3, Bošković 1, Bratković, Osmajić 10, Darovec

Trener: Fredi Radojkovič

Izključitve: 6 minut; 7-metrovke: 9/8

Evropska sezona Cimosa se zaključuje v skupinskem delu Pokala EHF. Naturhouse La Rioja je bila danes občutno boljši nasprotnik in zmaga s sedmimi goli razlike bi lahko bila še višja. A jo je preprečila borbenost vseh rokometašev Cimosa, ki so vstopili na igrišče. Kljub premnogim tehničnim napakam (izgubili so 19 žog), ni bilo nikogar, ki bi mahal z rokami. Spodbujali so se do konca in na koncu z delnim rezultatom 4:0 zmanjšali prednost La Rioje na znosnih 7 golov.

Osnovna značilnost tekme je bila veliko večja fizična moč domačih, ki so bili izjemno zbrani in maksimalno motivirani. Koprčani so skozi vso tekmo delali veliko tehničnih napak, kar je domačim odprlo možnost za hitre protinapade in lahke gole. Na tak način so si začeli nabirati prednost in so povedli s 6:3, pa z 10:6. Tu je minuto odmora vzel Radojkovič, a ni uspel spremeniti toka srečanja. Gostje so ušli na 13:7, do konca polčasa pa rokometaši Cimosa niso uspeli znižati prednosti in na odmor so odšli s petimi goli zaostanka.

V drugem delu so naši tekmo začeli slabo, dobili dva gola zapored, potem pa se držali vse do 48. minute na 57 golov zaostanka. Potem je sledil nekajminutni mrk in domači so pobegnili na 11 golov prednosti ter s tem 10 minut pred koncem dokončno dobili tekmo.

Prav v zadnjih minutah so Cimosovci dosegli delni izid 4:0 in tako dosegli časten poraz.