Koprčani tudi v Gorici ne dlje od remija

Nogometaši Gorice in Luke Koper so se v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

* Športni park, gledalcev 300, sodniki: Perić (Kranj), Arhar (Vrhnika) in Stančin (Ljubljana).
* Strelca: 0:1 Brečević (20.), 1:1 Vetrih (68.).
* Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, Šturm, Žigon, Živec, Praprotnik (od 55. Pavič, od 90. Durič), Mevlja, Gregorič, Popović (od 89. Kavčič).
* Luka Koper: Nenezić, Migliorini (od 90. Majcen), Guberac, Brečević, Galešić (od 90. Mendy), Bradaschia (od 63. Pučko), Perger, Mavrič Rožič, Hadžić, Đukić, Čovilo.
* Rumeni kartoni: Vetrih, Žigon, Gregorič; Đukić, Bradaschia.
* Rdeč karton: /.

Koprski nogometaši so še na tretji spomladanski tekmi igrali neodločeno. Po remiju v Domžalah in domačem z Rudarjem so bili danes na dobri poti, da le vpišejo novo zmago, a so konkretnejši Novogoričani v drugem polčasu izničili prednost "kanarčkov". Goriška ekipa je v spomladanskem delu prvenstva na treh tekmah zbrala pet točk in je na šestem mestu, Koper pa ostaja četrti.

Uvod tekme je minil v razmeroma mirnem dogajanju na sredini igrišča. V 20. minuti so gosti povedli, potem ko je nekdanji član belo-modrih Ivan Brečević z glavo unovčil visoko podajo v kazenski prostor. V drugi polovici polčasa so večkrat s streli poskušali domači nogometaši, a Matija Širok, Nejc Praprotnik, Dejan Žigon in Uroš Celcer niso dovolj dobro merili za izenačenje.

Drugi polčas so z zaporednima streloma odprli Novogoričani prek Saše Aleksandra Živca in Žigona, a je ostalo pri vodstvu Koprčanov. Zatem je bil eden bolj aktivnih v goriški ekipi Amedej Vetrih, ki mu dvakrat ni uspelo žoge usmeriti proti želenemu cilju, v 68. minuti pa je le poskrbel za izenačenje, potem ko je zadel po Celcerjevi podaji iz kota.

V samem zaključku tekme so bili spet gostitelji tisti, ki so bili konkretnejši v napadalnih akcijah, večkrat so poskušali prek Živca in Žigona, toda žoge nista spravila mimo Igorja Nenezića, tako kot na drugi strani že pred tem v 77. minuti ni uspelo Andrei Miglioriniju ugnati Vasje Simčiča.