Izolani izgubili z mariborskim Branikom

Rokometaši Istrabenza Plinov Izole so v 4. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču izgubili z mariborskim Branikom s 23:26 (13:13).

* Športna dvorana, gledalcev 600, sodnika: Rižner in Teršek (oba Dol pri Hrastniku).
* Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Kevič, Markovič 4, Zorič-Stepančič 1, Božič 5 (4), Jelovčan, Vidic, Smolnik 6, Čosić 7, Kojić, Jurič, Redžić.
* Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Malinović, Žmavc, Špelić 1, Jamnik 2, Poklar 1, Razgor 3 (1), Kodrin 1, Hrastnik 2, Fidel, Zarabec 7 (2), Kleč 2, Sok 4.
* Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 6 (4), Maribor Branik 4 (3).
* Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6, Maribor Branik 12 minut.
* Rdeč karton: /.

Mariborčani so dosegli četrto zmago, rokometaši iz Izole pa so prvič izgubili v državnem prvenstvu.

Igralci iz štajerske prestolnice so silovito začeli in povedli s 5:0, v nadaljevanju pa so se prebudili tudi domači rokometaši in po spektakularni igri izenačili na 5:5. Do konca prvega polčasa se je tehtnica nagibala na eno ali drugo stran.

Tako je bilo vse do 44. minute (19:19), nato pa so izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile z delnim izidom 4:0 povišali na 23:19. Gostitelji se niso predali, v 57. minuti so z zadetkom Ivana Markovića znižali na 23:24, končnica pa je pripadla gostom, ki so nato slavili s 26:23.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Elvin Čosić, v gostujoči pa Miha Zarabec. Oba sta dosegla po sedem golov.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu v petek, 4. oktobra, gostila Krško, izolska pa bo dan kasneje gostovala v Novem mestu.

RD KOPER |  30 .09. 2013 ob  11: 44
rokometaši kopra (2. liga) so igrali v Črnomlju in izgubili 29 : 27 tako da veste tisti pravi navijači so bili v Črnomlju čeprav igramo v najnižji ligi nas spremljajo in zato se jim zahvaljujemo FORZA KOPER
cimos |  30 .09. 2013 ob  08: 39