VISOKA ZMAGA NA BONIFIKI: Mrežo so tresli "evrogoli"

Nogometaši Kopra so v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Kalcer Radomlje s 4:1 (2:1).

Koprčani so še tretjič v sezoni premagali zadnjeuvrščene Radomlje (še tretjič so jim zabili vsaj tri gole), sami pa so se obdržali v družbi četrtouvrščene Gorice, saj imajo tako kot belo-modri 34 točk. Junak tekme je bil Courage Pekuson z dvema lepima zadetkoma. To sta bila njegova tretji in četrti zadetek v sezoni.

Koprčani bodo v 25. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Ljubljani, Radomljani pa bodo dan prej gostili Krško.

Po rezultatsko uspešnem začetku spomladanskega dela prvenstva so favorizirani Koprčani v goste dobili zadnjeuvrščene Radomlje in takoj močno pritisnili. Že v tretji minuti je po domiselni kombinaciji Jana Andrejašiča in Mateja Pučka do izjemne priložnosti prišel Senijad Ibričić, a se je z lepo obrambo izkazal vratar Aljaž Ivačič.

Mrežo tresli "evrogoli"

V deveti minuti so Koprčani prek Nermina Hodžića izvedli kot, Ivačič je žogo izbil, a prekratko in le do Danijela Pranjića, ki je po lepem voleju popeljal Koprčane v vodstvo z 1:0. Radomlje so izenačile že v 24. minuti po pravem "evrogolu". Josip Balić je z več kot tridesetih metrov poslal pravo močan strel proti golu Kopra. Žoga je zletel čez vratarja Marjana Antolovića in po odboju od prečke končala v domači mreži.

Radomljani so tako kronali dobrih pet minut igre, ko so odigrali par organiziranih napadov in pritisnili Koprčane v obrambo. "Evrogolov" na tej tekmi pa še ni bilo konec. Mladi Ganec v domačih vrstah Courage Pekuson je v 30. minuti z leve strani in po kratkem preigravanju izvrstno streljal z dvajsetih metrov, tako da je Ivačič lahko le nemočno pospremil žogo v mrežo za 2:1.

Štiri minute pozneje je po dobrem preigravanju mladi domači branilec Matic Paljk zaposlil Ibričića, ki pa je iz zelo ugodnega položaja streljal mimo gola. V zadnjih trenutkih prvega polčasa so Radomljani nenadejano imeli novo priložnost za izenačenje. V dvoboju iz oči v oči med Domnom Jugovarjem in Marijanom Antolovićem je bil zmagovalec slednji.

Koper je tretjič zadel v 63. minuti

V uvodu drugega polčasa je Balić znova lepo streljal od daleč, a je žoga za pol metra preletela prečko domačih vrat. V 53. minuti so zagrozili tudi Koprčani. Pranjić je slalomiral po desnem boku, lepo podal do Andrejašiča, ki pa je streljal v Ivačiča.

Koper je tretjič zadel v 63. minuti. Spet je bil v glavni vlogi mladi Pekuson, ki je dosegel še en lep zadetek. Spet je na kratko preigraval, potem pa malce z leve strani izvrstno streljal z 20 metrov in zadel nasprotni zgornji kot tekmečevih vrat.

Balić pa je bil v ospredju znova v 71. minuti, ko je še tretjič na tekmi dobro streljal z razdalje, bil pa je le za las nenatančen. Tekmo je v 76. minuti v prid domačih dokončno odločil Matej Pučko, ki je po podaji Pekusona pritekel sam pred Ivačiča in ga s strelom pod prečko tudi zanesljivo premagal. V sodniškem dodatku je imel priložnost za peti zadetek domačih še Ibričić, a je iz ugodnega položaja z glavo meril mimo gola gostov.

* Stadion Bonifika, gledalcev 400, sodniki: Glažar (Hajdina), Skok (Ptujska Gora) in Gabrovec (Markovci).
* Strelci: 1:0 Pranjić (7.), 1:1 Balić (24.), 2:1 Pekuson (30.), 3:1 Pekuson (63.), 4:1 Pučko (76.).
* Koper: Antolović, Paljk, Datković, Gregov, Andrejašič, Hodžić (od 75. Križman), Teijo, Pučko, Pranjić (od 80. Kokorović), Pekuson (od 80. Krivičić), Ibričić.
* Kalcer: Ivačič, Kramarič, Ejup, Karamatić, Marinšek, Barukčić (od 50. Janković), Balić, Jugovar (od 65. Šipek), Cerar, Predragović, Nunić (od 61. Vasilj).
* Rumeni karton: Barukčić.
* Rdeči karton:

@Start garda |  16 .03. 2017 ob  15: 03
samo vi pridno delajte.............rok se izteka......4.liga EPNL......pa še obračali se boste na cesti če vas kdo spremlja.
Start garda |  13 .03. 2017 ob  23: 39
Lapo ostanite doma nam je super tudi z 10 navijaci na tribunah,zdaj smo koncno zadihali ko ste se umaknili in upam da tako ostane.Vi uzivajte v pljuvanju mi pa pridno delamo in bomo za to tudi nagrajeni samo ne priblizujte se stadionu.
ToK |  13 .03. 2017 ob  17: 12
-1
za vse navijače fc prča vstop na tekno v Stožicah je prost za vse ker celi koper ljubi olimpijo
13ti kozla |  13 .03. 2017 ob  16: 40
eeeeeeee so bili časi do lani ko olimpija ni zmagala več kot 25 let na Bonifiki zdaj nas bušijo z vseh strani anka v anus
Tifozi KP |  13 .03. 2017 ob  12: 25
Ni kaj, lepa zmaga oz. predvsem lepi zadetki. Sicer ni potrebno biti evforičen, saj je bil nasprotnik bodoči drugoligaš.
Ampak kaj to pomaga, ko pa so nad klubom vseeno črni oblaki? Kaj pomaga, ko izgleda, kot da imamo prepoved obiska
kanarček |  13 .03. 2017 ob  08: 19
bil sem na tekmi in si fantje zasluzijo pohvale...vidi se da ni igral bellima in valencia ...igrali so fantje ki si zasluzijo...bravo trener ...se malo pa bodo tudi ostali nasi fantje zaigrali ...zacutila se je neka pozitivna energija na tej tekmi ze pri proslavljanju golov je viden skupinski duh bravo fantje bravo trener....upam da se bara kmalu poslovi in da bo boris videl da kam pes moli taco ...pohvalil bi tudi nas na tribuni za navijanje res da nas ni bilo dosti vendar smo zacutili da bi z odnosom in kvaliteto teh igralcev lahko bilo to tisto kar hocemo od ekipe,,,,bravo fantje bravo stroka
ToK |  12 .03. 2017 ob  20: 01
Zdaj poderemo žabare in evo nam europe
KO stara garda |  12 .03. 2017 ob  17: 50
Skoda,da nisem mogel gledat te zgodovinske zmage proti velesili iz Radomlje.....Škoda da nisem dobil karte ker je stadion bil razprodan.....Bravo Boris pa ti je uspelo
TOŠO PETOKRAKA |  12 .03. 2017 ob  14: 37
Evrogoli - pa ni balka v Evropi, verjetno ste hoteli napisat bakangol
Ivo |  12 .03. 2017 ob  13: 29
Mene pa se vedno zanima kaj bo z klubom po tem ko je luka prekinila sponzorirat ?Obstaja kaksna varjanta da tudi drugo leto gledamo prvoligaski nogomet vKopru.
PIPO |  12 .03. 2017 ob  10: 39
ne glede , čestitke za zmago
ForzaKoper |  12 .03. 2017 ob  10: 34
Tako igor pričakujem v nedeljo, da se goli Olimpije kar tresejo. Držim pesti in še enkrat bravo fantje, prav užival sem ob gledanju tekme.