V polfinalu še Atletico Madrid in Bayern

Nogometašem Chelseaja in Real Madrida sta se v polfinalu lige prvakov pridružila še Atletico Madrid in Bayern München. Madridčani so v povratni tekmi četrtfinala premagali Barcelono z 1:0 (1:0), Bayern pa je izločil Manchester United, Münchenčani so slavili s 3:1 (0:0). Prvi tekmi pred tednom dni sta se končali z rezultatom 1:1.

Uvod španskega derbija je pripadel domačim. Ti so napadali gostujoči gol, v 5. minuti pa povedli. Adrian Lopez, ki je začel tekmo namesto poškodovanega prvega zvezdnika Atletica Diega Coste, je najprej zadel prečko, do žoge je prišel David Villa in podal z desne strani. Adrian je z glavo žogo vrnil na drugo vratnico, kjer je bil na pravem mestu Koke.

Domači se niso ustavili, Villa je v 11. minuti še enkrat zatresel okvir gola, Barcelona pa je do prve priložnosti prišla v 13. minuti, ko je Daniel Alves podal z desne strani, do strela z glavo pa je prišel Lionel Messi, vendar je bil premalo natančen. Madridčani so še naprej ogrožali tekmece, v 19. minuti je zaključil Villa in še enkrat stresel prečko. Katalonci so v nadaljevanju vzpostavili ravnotežje, v 24. minuti je lepo priložnost po podaji Neymarja zapravil Messi, nato pa se je igra le nekoliko umirila.

Barcelona je drugi polčas začela bolje - v 49. minuti je bil blizu uspeha Xavi -, bila nevarnejša, vendar se je madridski klub dobro branil. V 65. minuti je zapretil Diego, Jose Manuel Pinto se je izkazal z obrambo, v 70. minuti pa je imel Atletico lepo priložnost za povišanje vodstva. V protinapad je krenil Gabi, obračun ena na ena pa je dobil Pinto. Katalonci so iskali gol, ki bi jih ohranil v igri za polfinale, v 78. minuti je za nekaj centimetrov z glavo zgrešil Neymar, a ga niso našli.

V Münchnu je Bayern takoj zagospodaril na svoji Allianz Areni in si pripravil nekaj priložnosti. V osmi minuti je prvo gostujočo akcijo zaključil Wayne Rooney, ki je imel pred tekmo nekaj težav s poškodbo, vendar se je z blokom izkazal Dante. Angleži so imeli vse več težav z razpoloženim Arjenom Robbnom. Nizozemec je bil s preigravanji, podajami in streli nerešljiva uganka za nasprotno obrambo, ki pa je vse bavarske nalete zdržala.

Kljub premoči n Nemcev prvi zadeli Angleži

Nemci so nadaljevali s premočjo, imeli žogo več v svoji posesti in prevladovali pri številu strelov, vendar so v 57. minuti povedli rdeči vragi. Z desne strani je podal Antonio Valencia, žoge Nemci niso izbili, do nje pa je na robu kazenskega prostora prišel Patrice Evra z lepim golom poskrbel za gostujoče vodstvo. A veselje Manchestra ni trajalo dolgo. Dve minuti kasneje je Franck Ribery podal z leve strani, Mario Mandžukić pa je bil najbolj spreten v kazenskem prostoru in z glavo izenačil.

V 68. minuti je angleška obramba klonila še drugič. Robben je z desne strani podal v kazenski prostor, z glavo pa je zadel Thomas Müller. Dokončno je srečanje odločil Robben, ki je zabil po samostojnem prodoru v 78. minuti.

V torek sta si mesto med najboljšo četverico priigrala Chelsea in Real Madrid. Slednji je z 0:2 izgubil na gostovanju pri Borussii Dortmund, a z nekaj sreče ubranil prednost treh golov s prve tekme. Chelsea je doma z 2:0 ugnal Paris St. Germain, napredoval pa po zaslugi zadetka na prvi tekmi, ki so jo Francozi dobili s 3:1.