TINO MAZE NASLEDILA ŠVICARKA: Ilki Štuhec odstop odnesel kolajno

Nova svetovna prvakinja v alpski kombinaciji in naslednica Tine Maze, ki je bila najboljša na zadnjem prvenstvu v Vailu 2015, je Švicarka Wendy Holdener. Najboljša Slovenka Ilka Štuhec je zapravila veliko priložnost za prvo medaljo na velikih tekmovanjih, saj je po drugem mestu v smuku na slalomu odstopila.

Švicarska alpska smučarka Lara Gut se je poškodovala na današnjem ogrevanju pred kombinacijskim slalomom in po informacijah iz švicarskega tabora je sezona zanjo končana. Tekmovalko so s helikopterjem prepeljali v bolnišnico, kjer so zdravniki potrdili hudo poškodbo levega kolena.

Srebro je osvojila še ena domača tekmovalka, Michelle Gisin, ki je za 23-letno zmagovalko zaostala pet stotink sekunde, bron pa Avstrijka Michaela Kirchgasser (+ 0,38).

Nastopili sta še dve Slovenki; Maruša Ferk je osvojila 8. mesto (+ 1,84), Ana Bucik pa je tako kot Štuhčeva odstopila v slalomu.